Pasākumi

Aicinām uz kampaņas “Viltotā realitāte – online realitāte” tiešsaistes atklāšanas pasākumu

Aicinām uz kampaņas “Viltotā realitāte – online realitāte” tiešsaistes atklāšanas pasākumu

Kikkerdirk/depositphotos.com

Patentu valde sadarbībā ar Tieslietu ministriju, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldi, Valsts policiju un Patērētāju tiesību aizsardzības centru (PTAC) aicina mediju pārstāvjus uz tiešsaistes preses konferenci 9.jūnijā, plkst. 13:00 platformā Zoom, lai atklātu jau ceturto kampaņas “Viltotā realitāte” posmu, kur šoreiz iedzīvotāji tiks mudināti neiegādāties viltotas preces internetā jeb “Viltotā realitāte – online realitāte”.

Pētījumi liecina, ka aptuveni 10% Latvijas iedzīvotāji ir bijuši maldināti, iegādājoties viltotas preces, tādējādi riskējot ar veselību un drošību, kā arī neapzināti iesaistoties noziedzības finansēšanā. Tāpat jāapzinās, ka internetā pastāv iespēja nevēlamām personām nodot savus datus, kas tādējādi var radīt būtiskas sekas arī pašiem nākotnē.

Tiešsaistes preses konferencē piedalīsies Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs, Patentu valdes direktora pienākumu izpildītāja Baiba Graube, VID Muitas pārvaldes direktora vietniece Sandra Kārkliņa-Ādmine un PTAC pārstāvis, lai pastāstītu plašāk par statistiku saistībā ar iedzīvotāju iepirkšanās paradumiem internetā, viltoto preču apriti Eiropas Savienībā un riskiem iegādāties kontrafakta preces no trešajām valstīm.

Pēc visu iesaistīto pušu uzstāšanās un iepazīstināšanas ar jaunāko informāciju, notiks saspēle ar medijiem, aicinot arī viņus atpazīt viltotas preces tiešsaistē kopā ar patentpilnvarnieci, “Medita Law Firm Zaboliene and Partners” asociēto partneri Rūtu Olmani.

Aicinām medijus tiešsaistē piedalīties pasākumā, izmantojot Zoom platformu:

  • Zoom links
  • Meeting ID: 969 8308 8790
  • Passcode: 984149

Kampaņu cikls “Viltotā realitāte” tika izveidots ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par intelektuālā īpašuma aizsardzības nepieciešamību, informējot sabiedrību par intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumiem un to radīto kaitējumu gan valsts ekonomikai un nodarbinātībai, gan arī veselībai un drošībai. Pirmā kampaņa ar devīzi “Īsts NAV viltots?” notika 2017. gadā, savukārt jau gadu vēlāk iedzīvotāji Ziemassvētkos tika aicināti iegādāties īstas dāvanas, kur sauklis bija “Viltotā realitāte”. Pērn rudenī Patentu valde ar sadarbības partneriem realizēja jau trešo kampaņas ciklu “Viltotā realitāte… joprojām realitāte”, lai aicinātu ikvienu nepirkt viltotus medikamentus, kosmētiku un rotaļlietas.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top