Visas ziņas

IBM izveidojusi blokķēdes platformu vīna piegādes izsekošanai

IBM piedāvā pārbaudīt vīna izcelsmi blokķēdē

Foto: Adriano Gadini / Pixabay.com

Korporācija IBM sadarbībā ar kompāniju eProvenance, kas nodarbojas ar vīna izstrādājumu kvalitātes pārbaudi, prezentējusi platformu VinAssure uz blokķēdes bāzes vīna piegādes ķēdes izsekošanai.

Pateicoties tehnoloģijai IBM Blockchain Transparent Supply, platforma IBM Blockchain Transparent Supply ļaus pārbaudīt vīnogu audzēšanas apstākļus, kontrolēt ražas novākšanu, produktu apstrādi, vīna izgatavošanu, kā arī tā piegādes ķēdītes no vīnogu audzētavas līdz produktu veikaliem.

Platformu, kurā tiks uzglabāti visi dati, varēs lietot vīna ražotāji, importētāji, transporta uzņēmumi, izplatītāji, restorāni, mazumtirdzniecības pārdevēji un parastie pircēji. IBM sistēma ļaus izmantot identifikācijas kodus uz pudelēm, lai uzzinātu par vīna izcelsmi un garšas īpašībām, kā arī par produkcijas atbilstību organiskiem, biodinamiskiem un ekoloģiskiem standartiem.

Par VinAssur platformas dalībnieku jau ir kļuvis vīnu importētājs no Ziemeļkarolīnas De Maison Selections, kuru gada ienākumi ir 22 milj. $. IBM vadība paziņoja, ka vīna darītavas kompānija no Bordo Maison Sichel un eksporta struktūrvienība Sainte Michelle Wine Estates arī plāno izmantot IBM sistēmu.

“Tā ir lieliska iespēja vīna rūpniecības nozares attīstībai. Caurskatāmībai ir svarīga loma. Šāda platforma sniegs iespēju pārbaudīt tūkstošiem vīna pudeļu izcelsmi un izsekot to pārvietošanai starptautiskajā piegādes ķēdītē”,  – sacīja De Maison Selections īpašnieks Andrē Tamers.

Avots: Cointelegraph

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top