Tehnoloģijas

Kompānija “Virgin Galactic” nodemonstrē jaunā kosmosa kuģa interjeru

Virgin Galactic Spaceship
Tuvākajos gados britu miljardiera Ričarda Brensona dibinātā kompānija “Virgin Galactic” vēlas piedāvāt tūrisma lidojumus uz kosmosu. Ikviens, kurš varēs atļauties šādam ceļojumam tērēt simtiem tūkstošus dolāru, varēs ar kosmosa kuģi “VSS Unity” paskatīties uz mūsu planētu no 100 kilometru augstuma. Aptuveni divu stundu lidojuma beigās būs iespējams saņemt fotogrāfijas ar iemūžinātiem labākajiem ceļojuma mirkļiem.

Pirmais tūrisma lidojums tika plānots 2020. gada vidū, bet tas vēl nav noticis. Toties tiešsaistes pasākuma ietvaros kompānija “Virgin Galactic” ir demonstrējusi kosmosa kuģa “VSS Unity” interjeru. Kuģa interjers ir futūristisks un ir ļoti domāts par pasažieru ērtību. Kompānijas pārstāvji apgalvo, ka viņi ir pārdomājuši visu līdz sīkumam, līdz pat padziļinājumiem atzveltnes krēslos galvas ērtumam.

3Virgin Galactic Spaceship sedvietas

Kosmosa kuģis “VSS Unity” tika prezentēts 2016. gadā, kuģa nosaukumu “Unity” izdomāja slavenais fiziķis Stīvens Hokings. Šobrīd kosmosa kuģis ir izgājis daudzas pārbaudes, no kurām viena tika veikta salīdzinoši nesen, 2020. gada maija sākumā. Kosmosa kuģis pacēlās 15,2 kilometru augstumā, izmantojot nesējlidmašīnu VMS Eve, tad atdalījās no tās un veiksmīgi piezemējās Ņūmeksikas kosmosa stacijā. Droši vien tieši šādi notiks tūristu lidojumi: kosmosa kuģis pacelsies lielā augstumā, apmēram divas stundas lidos apkārt planētai un tad nolaidīsies uz Zemes.

Vienā lidojumā varēs doties ne vairāk kā seši cilvēki, neskaitot divus pilotus. Lidojuma dalībnieki būs ne tikai turīgie, bet arī zinātnieki – uzņēmums veiks pasūtījumu lidojumus zinātniskiem pētījumiem. 2020. gada jūnijā kļuva zināms, ka daži tūristi pat varēs doties ekskursijā pa Starptautisko kosmosa staciju. Kosmosa ceļojuma izmaksas iepriekš tika lēstas ap 250 tūkstošiem dolāru. Ļoti dārga izklaide, bet 600 cilvēki jau ir iemaksājuši depozītu 1000 ASV dolārus par lidojumu. Sākotnēji ceļojumā dosies arī pats Ričards Brensons, bet kad tas notiks, nav zināms.

2Virgin Galactic Spaceship

Salonā ir seši sēdekļi, kas ir izgatavoti no oglekļa šķiedras un alumīnija. Pirms lidojuma katru no tiem varēs pielāgot pasažieru individuālajām vēlmēm.
Ceļojuma laikā krēsliem varēs mainīt pozīciju, lai varētu labāk redzēt, kas notiek ārpus kuģa. Katra sēdekļa aizmugurē ir LCD displejs, lai aizmugurē sēdošais varētu redzēt informāciju par lidojuma ātrumu, augstumu un daudz ko citu. Vajadzības gadījumā vairākus krēslus varēs noņemt un aizstāt ar zinātniski pētniecisko aprīkojumu.

Sēdekļi ir aprīkoti ar piecām drošības jostām un vienotu stiprinājumu. Lidojuma laikā pasažieri varēs atvienot krēsla drošības jostas un izjust bezsvara stāvokli.

Visu, kas notiek ārpus kuģa, būs iespējams apskatīt pa 12 iluminatoriem. Visa salona iekšējā virsma ir pārklāta ar mīkstu materiālu, lai pasažieriem nebūtu pat vismazāko iespēju gūt traumas. Salona apgaismojuma līmenis mainīsies atkarībā no situācijas.

Salonā ir daudz kameru, kas fiksēs spilgtākos lidojuma mirkļus – piemēram, pirmo pasažieru reakciju, skatoties uz Zemi no kosmosa. Kuģa interjerā ir arī ļoti liels spogulis, tas ir veidots tā, lai pasažieri varētu redzēt, kādas kustības viņi var veikt, ja nav gravitācijas.

Daži no fotoattēliem un video būs pieejami tūlīt pēc lidojuma, bet pārējie – pēc laika. Uzņēmums vēlēsies izveidot skaistus videoklipus no ceļojuma kosmosā.

Tiešsaistes pārraidē tika parādīts, kā izskatās kosmosa kuģa “VSS Unity” interjers. Daži žurnālisti varēja baudīt skatījumu, izmantojot Oculus Quest virtuālās realitātes brilles, bet visi pārējie varēja vērot YouTube straumējumu.

Virgin Galactic video prezentācija

Avots: Virgingalactic

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top