Tehnoloģijas

Virtuālās realitātes brilles no Facebook

Holobrilles

VR ķiveru tradicionālās optikas vietā tiek izmantotas hologrāfiskās lēcas.

Daudzas kompānijas turpina strādāt ar lietotnēm un ierīcēm, kas tā vai citādi ir saistītas ar virtuālo realitāti. Viena no tām ir kompānija Facebook, kas šobrīd strādā pie miniatūras virtuālās realitātes ierīces izveides.

Parādītais modelis izskatās kā saulesbrilles – izstrādātāji ir mainījuši pieeju un VR ķiveru tradicionālās optikas vietā ir izmantojuši tā dēvētās hologrāfiskās lēcas. Šī tehnoloģija ļauj gaismai atstaroties starp lēcu un displeju pirms nonākšanas acī. Tas ļaus izveidot daudz plānāku ierīces korpusu. Rezultātā vajadzētu sanākt kompaktai, vieglai un ērti lietojamai ierīcei.

Brilles

Pašreizējā stadijā ierīces biezums ir mazāks par 9 mm, bet redzes leņķis ir salīdzināms ar mūsdienu patērētāju VR produktiem. Prototips šobrīd vēl nav pabeigts, jo tas ļauj izveidot attēlu tikai zaļā krāsā – kā parādīts nākamajā attēlā.

Blakus parādīts attēls, kuru ģenerē galvenais prototips. Tāpēc tagad pētnieki strādā pie tehnoloģijas optimizācijas, cenšoties izdarīt tā, lai arī mazās brilles sasniegtu tādu pašu veiktspējas līmeni un varētu demonstrēt pilnkrāsu attēlu.

Avots: Phonearena.com

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top