Biržas

Visnedrošākās kriptovalūtu biržas. Kuras tās ir?

2018. gadā hakeri no kripto biržām nozaguši vairāk nekā 1,8 miljardus dolāru. Bet, ja patiešām pietrūkst laika un spēka sava aparatūras maka iestatīšanai, tad būtu jātiek skaidrībā par biržām. CER un Hacken izanalizēja kiberdrošības situāciju simts populārākajās kripto biržās. To audita rezultāti satrauc.

Neiedziļinoties tehniskās niansēs – kiberdrošība ietver visus biržu procesus un tehnoloģijas, kas vērstas uz hakeru iekļūšanas sistēmā novēršanu. Kā apgalvo CER speciālisti – efektīva sistēma ir tāda, kurā hakeri nevar iekļūt.

Tā kā kriptovalūtu biržas atbild par lietotāju naudu un personas datiem – tām ir jānodrošina labākais kiberdrošības līmenis. Speciālisti pārbaudīja, vai biržām ir pietiekama lietotāju un serveru drošība, kā arī uzzināja – kādas darbības tās veic aizsardzības līmeņa uzlabošanai.
Saistībā ar serveru drošību tika pārbaudīti SSL/TLS sertifikāti, cookie failu drošība un atklātie porti – raksta Bitcoinist. Hakerim pietiek sameklēt tikai vienu servera ievainojamību, lai piekļūtu citiem komponentiem, kas radīs ievērojamus finanšu zaudējumus.

Lietotāja drošības līmenis nozīmē to, kas padara biržu drošu un ērti lietojamu. Tas ietver 2FA, captcha tipa elementus, stingras paroles prasības. Piemēram, bez captcha hakeri var viegli iegūt lietotāja paroli, bet divfaktoru autentifikācija būtiski samazina atsevišķu kontu uzlaušanas iespējamību. Kas attiecas uz paroli, tad vieglas kombinācijas bez grūtībām tiek atlasītas ar Brute force.
Saskaņā ar pētījuma rezultātiem – visnedrošākās biržas ir Bithumb, Coincheck un Zaif. Pēc visiem iepriekš minētajiem punktiem biržas ieguva tikai 5 balles no 10.
Taču visdrošākās biržas bija Kraken, Coinbase Pro, Binance un BitMEX. Labāko rādītāju – 9/10 – ieguva tikai birža Kraken, tikmēr Coinbase Pro saņēma 8,74, bet Binance un BitMEX – pa 8,50.

Protams šo pētījumu nevar uzskatīt par 100% objektīvāko, bet atcerieties slaveno – nav dūmu bez uguns…

Visnedrošākās kriptovalūtu biržas

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top