Visas ziņas

Pazīsti savu ienaidnieku: vispopulārākās krāpšanas shēmas kriptovalūtu pasaulē

Pazīsti savu ienaidnieku: vispopulārākās krāpšanas shēmas kriptovalūtu pasaulē

Krāpnieki kļūst arvien atjautīgāki, tāpēc kripto entuziasti nedrīkst zaudēt modrību. Viltus platformas, kas imitē parasto biržu darbu. Klonētas adreses, kas no pirmā acu uzmetiena šķiet identiskas ar tām, kur jūs parasti nosūtāt naudu. Jā, kripto pasaulē ir daudz lielisku iespēju nopelnīt, bet krāpšana – tas ir liels bizness, ko nedrīkst ignorēt.

Kā zog jūsu naudu

ICO vai tokenu primārās izvietošanas bums – sen pagājis, tomēr krāpšanas projekti nekur nav pazuduši. Tagad to ir daudz mazāk, nekā 2017. gadā, bet atlikusī daļa līdz pat šim veiksmīgi izmāna naudu no uzticīgajiem upuriem. Viss notiek pēc vecās shēmas: krāpnieku komanda izveido “jaunu un perspektīvu projektu”, aktīvi virza to sociālajos tīklos, savāc naudu un izgaist.

Vēl pirms pazušanas krāpšanas projektu ir viegli izskaitļot pēc vairākām pazīmēm. Noziedznieki bieži vien nepieliek daudz pūļu un vienkārši kopē svešus whitepaper. Viņi arī neatklāj adreses – biroja atrašanās vietu, kontaktinformāciju – arī izstrādātāju komandas vārdus.
Turklāt ir vēl vesels spektrs paņēmienu investoru apmānīšanai. Piemēram, viens no tiem – neīstas bankas izveidošana ar ļoti izdevīgiem kursiem un komisijas naudām. Pēc tam, kad treideris ir ielicis depozītu savā kontā tādā platformā, turpmāk viņš vairs nevarēs atgūt atpakaļ savu naudu.
Nevajadzētu arī aizmirst par neskaitāmajām Ponci shēmām, kurās upuru skaits var augt eksponenciāli. Pagājušajā mēnesī finanšu piramīdas sagādāja īstas galvassāpes Ethereum blockchain. Krāpnieku smartkontrakti radīja nopietnu slodzi altkoina tīklam, tādēļ komisijas maksas par ETH pārskaitījumu nesamērīgi pieauga.

Atjautīgākie krāpnieki rada savas mobilās lietotnes kā Ethereum, NEO un Tether maku klonus. Viltus lietotnes visbiežāk lūdz lietotājam atklāt savus personas datus vai, veicot transakciju, samaina kripto saņēmēja reālo maku pret krāpnieka maku.

Visbeidzot – viens no vispopulārākajiem apmānīšanas veidiem – uzbrukumi Twitter un citu sociālo tīklu lietotājiem kriptovalūtu bezmaksas izdalīšanas aizsegā. Twitter bieži var redzēt paziņojumus, kuros Īlons Masks, Binance, Coinbase un citi piedāvā pavairot jūsu bitkoinus par nelielu iemaksu.
Tie ir krāpnieku viltus konti, turp nedrīkst sūtīt kriptovalūtu – tā būs vienkārši dāvana afēristiem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top