Tehnoloģijas

Vitaļiks Buterins: Lieli pārvaldes tokenu turētāji ir bīstami kriptoindustrijai

Tokenu turētāji
Ethereum līdzdibinātājs iebilst pret to, ka treideri spekulē un uzkrāj kriptovalūtu projektu pārvaldības tokenus.

Projekta līdzdibinātājs Vitaļiks Buterins, kurš pirmais aktivizēja smartkontraktus, neviennozīmīgi attiecas pret projektu pārvaldības tokeniem. Pēc viņa sacītā – iespēja pārvaldīt kripto projekta attīstību ar tokeniem šīs monētas nepadara vērtīgas: “Jūs it kā sev sakāt: “Es pērku X dolārus, jo vēlāk kāds var tos nopirkt no manis vai citiem investoriem, lai sagrozītu protokolu atbilstoši savām interesēm”.

Buterins uzskata, ka vienkāršais investors nav gatavs “samaksāt 500 dolārus par 0,0001% iespēju ietekmēt dažu balsojumu rezultātus. Tas nav izdevīgs darījums. No otras puses – multimiljonāriem un hedžfondiem, starp kuriem var būt arī noziedznieki, kuri manipulē ar tirgu savās interesēs, šis darījums sola diezgan lielu peļņu, – uzskata Ethereum līdzdibinātājs.

Buterins raizējas, ka pārvaldes tokeni tiek uzkrāti vai pārdoti peļņas gūšanas nolūkā. Turklāt lielās organizācijas bieži vien uzpērk pārvaldes tokenus, lai efektīvi kontrolētu protokolus. Taču tas ir pretrunā ar decentralizācijas principu.

Ethereum līdzdibinātājs ir kategoriski pret spekulācijām ar pārvaldes tokena paredzamo nākotnes vērtību.

Ethereum pārvaldes monētas ir tokena ERC-20 tips, ko emitē decentralizēta kopiena balsošanai par dažādiem priekšlikumiem. Jo vairāk tokenu, jo vairāk balsstiesību.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top