Tehnoloģijas

Vitaliks Buterins par Tornado Cash izmantošanu ziedojot Ukrainai

Vitaliks Buterins par Tornado Cash izmantošanu ziedojot Ukrainai
Ethereum līdzdibinātājs Vitaļiks Buterins paziņojis, ka izmantojis transakciju miksēšanas servisu Tornado Cash, lai pārskaitītu ziedojumus Ukrainai.

Viņš to darījis “saņēmēju aizsardzības” labad. ASV Finanšu ministrija pēc Ārvalstu aktīvu kontroles pārvaldes (OFAC) iesnieguma pirmdien sankciju sarakstā pievienojusi populāro mikseri Tornado Cash.

Šai sakarā kriptovalūtu kopienā izvērsās karsti strīdi, bet Ethereum līdzdibinātājs Vitaļiks Buterins atzinās, ka pats izmantojis šo servisu. To viņš paziņoja, atbildot uz jaunuzņēmuma Counterfactual līdzdibinātāja Džefa Koulmana (Jeff Coleman) paziņojumiem, kurš runāja par transakciju anonimizēšanas noteiktos gadījumos servisu nepieciešamību.

Piemēram, ziedojot Ukrainai. Pat ja jūs pilnībā atbalstāt jūsu valdību, iespējams, jūs nevēlētos, lai Krievijas varas iestādēm būtu pilnīgs priekšstats par jūsu darbībām. Interesanti, vai ir reāli piemēri par Tornado Cash izmantošanu šai nolūkā?” – rakstīja Koulmans.

Buterins atbildēja, ka pats izmantojis servisu šai nolūkā. Pēc viņa sacītā – savu pozīciju viņš jau tāpat ir publiski paudis vēl februārī, bet mikseri Tornado Cash izmantojis, lai “pasargātu līdzekļu saņēmējus”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top