Tehnoloģijas

Vīzijas prezentēšana par topošo Cēsu radošo un digitālo kvartālu

Vīzijas prezentēšana par topošo Cēsu radošo un digitālo kvartālu

Ceturtdien, 25.februārī, no plkst.15.00 līdz plkst.17.00 notiks vīzijas prezentēšana tiešsaistē par topošo Cēsu radošo un digitālo kvartālu, kas atradīsies bijušās “MRU” ražošanas un saimniecības telpās. Tiešraide būs pieejama cesis.lv un Cēsu novada Facebook kontā.
Prezentācijas galvenā mērķauditorija ir Latvijas uzņēmumi, kam ir nepieciešamas nelielas ražošanas vai biroja telpas. Tāpat, protams, pasākuma tiešraidi var vērot ikviens interesents, uzdot savus jautājumus un sniegt ieteikumus projekta attīstībai.

Tiešsaistes pasākumā Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs iepazīstinās ar līdzšinējo Cēsu novada ceļu līdz kļūšanai par Latvijas radošo un digitālo industriju magnētu. Ar savu uzņēmumu pieredzes stāstiem dalīsies Printful IT administrators David Czadilek, kurš pārcēlies uz dzīvi Cēsīs no Austrijas un saskata dažas līdzības ar dzīvi Alpos; Ilze Tigule, kura strādā mākslas un radošajā sfērā; aģentūras Bechtle&Milzarājs līdzīpašnieks Jānis Milzarājs, kurš ikdienā izstrādā konceptus reklāmas kampaņām, un cita veida zīmolu komunikācijai. Pēdējā pasākuma daļā Cēsu novada administrācijas vadītājs Atis Egliņš-Eglītis stāstīs par topošā projekta vīziju.

Cēsu novada administrācijas vadītājs Atis Egliņš-Eglītis min, ka “ar šo prezentāciju vēlamies iepazīstināt ar drosmīgu un ļoti interesantu projektu, kas patlaban ir tikai tapšanas stadijā. Šo projektu pielīdzinām esošajam veiksmīgajam piemēram – koprades mājai SKOLA6, kas no nezināmā ir izaudzis gan par daudzu uzņēmēju veiksmes stāstu, gan arī tas izveidoja spēcīgu radošo uzņēmēju kopienu. Šajā projektā iedvesmojamies no Tartu radošo industriju centra “Aparaaditehas”, Amsterdamas “A-lab”, Berlīnes “Betahaus” un citiem līdzīgiem projektiem, kas tapuši degradētajās teritorijās”, turpina Egliņš-Eglītis.

“Visā pasaulē redzam veiksmīgus piemērus, kur pamestas ražošanas telpas atdzimst par radošajiem, digitālajiem, IT vai mākslas kvartāliem. Šāda ēkas izmantošana rada vilkmi daudzu jomu profesionāļiem ne tikai no lielpilsētām, bet arī no ārzemēm. Ceram un ticam, ka šis būs interesants objekts gan cēsniekiem, gan viesiem, gan uzņēmumiem no citām Latvijas pilsētām. Jo rādīsim un akcentēsim Cēsis ne vien kā investīciju vietu, bet arī kā izcilu vietu dzīvei!”, uzsver Jānis Rozenbergs.

Cēsu novada pašvaldība kā savu ilgtermiņa mērķi ir noteikusi augstu iedzīvotāju dzīves kvalitāti, saglabātu un attīstītu pilsētvidi, veicinot uzņēmējdarbību un inovāciju attīstību novadā, labiekārtojot industriālās zonas, tai skaitā attīstot degradētās teritorijas attīstību bijušās “MRU” ražošanas un saimniecības telpās. Līdztekus šim projektam tiks labiekārtots arī Stacijas laukums un veikta Raiņa ielas pārbūve.
Cēsu radošā un digitālā kvartāla darbības uzsākšana plānota 2022.gada pirmajā pusgadā. Ēku projektēšana tiks uzsākta tuvākajā laikā.

Cēsu neredzīgo biedrības mācību un ražošanas uzņēmums (MRU) dibināts 1952.gadā, lai palīdzētu redzes invalīdiem rehabilitēties, sniedzot iespēju strādāt. Kopš 1960.gadu sākuma uzņēmuma pamatprodukcija bija skārda vāciņu ražošana, bet tam līdztekus tika ražoti arī korķi, elektrisko kontaktu rozetes un dažādi tehniskie pamatlīdzekļi neredzīgajiem. Telpās nenotiek saimnieciskā darbība kopš 2004.gada.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top