Tehnoloģijas

Volkswagen Busiņu festivāls pulcē tūkstošiem automobiļa cienītāju

Volkswagen-Businu-festivals

Hannoverē, Vācijā, no 23. līdz 25. jūnijam norisinājās viens no gada lielākajiem un krāšņākajiem automobiļu pasākumiem – Volkswagen Busiņu festivāls. Pēc 16 gadu pārtraukuma par busiņu entuziastu svinībām bija plaša interese. Zīmola fani no visas Eiropas un pat ārpus tās uz festivālu atveda vairāk nekā 6 000 dažādu veidu automobiļu. Savukārt Jūens Makgregors (Ewan McGregor) festivāla laikā prezentēja jauno ID.Buzz ar garenbāzi, kas arī bija automobiļa Eiropas pirmizrāde.

“Ir auto entuziastu pasākumi, mūzikas festivāli vai brīvdabas kempingi. Un tad ir Volkswagen Busiņu festivāls, kurā tas viss ir apvienots. Kopš pagājušā pasākuma pagājis ilgs laiks, bet bijis vērts gaidīt. Atmosfēra bija lieliska, un ikviens varēja izvēlēties sev tīkamāko laika pavadīšanas veidu. Bija grūti nesmaidīt, redzot, ka atkal vienuviet pulcējies tik plašs pulks entuziastu. Mums visiem tas pietrūka. Arī ID.Buzz lieliski iederējās šajā pasākumā – jaunā busiņa retrofutūristiskais dizains lieliski sasaucas ar iemīļoto klasisko modeļu stilu,” saka Volkswagen komerctransporta zīmola vadītāja Baltijas valstīs Merli Ainsāra (Merli Ainsaar).

Volkswagen-Businu-festivals

Pasākumā bija aplūkojami visi zīmola Volkswagen busiņi, sākot no pirmā T1 modeļa līdz pat pašreizējās paaudzes Multivan plug-in hibrīdam un jaunajam elektromobilim ID.Buzz. Vispopulārākie festivālā bija klasiskie modeļi – to patiesi bija daudz. Volkswagen komerctransporta zīmols festivālā prezentēja 70 dažādus vēsturiskus busiņus.

ID.Buzz priekšgājējs un citi unikāli modeļi

Volkswagen entuziastiem bija reta iespēja redzēt tādus īpašus piemērus kā 1950. gada T1 sērijas busiņš, kas pazīstams arī kā Sofija, un tas ir zīmola vecākais līdz šim saglabājies busiņš. Festivālā bija arī vienīgais līdz šim saglabājies uz Half-Track Fox bāzes veidotais T1 paaudzes modelis kalnu ekspedīcijām ar kāpurķēdēm tā aizmugurē. Netālu no tā stāvēja elektriskais T2 busiņš.

Īpaši interesanta ir pēdējā modeļa vēsture, un tas tiek uzskatīts par ID.Buzz modeļa priekšteci. 1970. gadā Volkswagen īpašā Volfsburgā bāzētā nodaļā sāka izstrādāt savu pirmo elektrisko automobili. Divus gadus vēlāk tika prezentēts prototips ar atvērtu kravas nodalījumu un neilgi pēc tam sākās Volkswagen elektromobiļa neliela sērijveida ražošana. Klienti varēja pasūtīt savu versiju ar atvērtu kravas nodalījumu, ar busiņa vai mikroautobusa virsbūvi.

Septiņi no šiem elektriskajiem T2 tika izmantoti Berlīnē kā pašvaldības pilsētas transports. Pilsētā bija arī akumulatoru maiņas stacija, kur tukšu akumulatoru bija iespējams nomainīt vien piecās minūtēs. Tāpat bija iespējama arī uzlāde, izmantojot savienojumu automašīnas aizmugurē. Modeļi, kas tika ražoti pirms vairāk nekā 40 gadiem, bija aprīkoti arī ar reģenerācijas sistēmu un 21,6 kWh svina-skābes akumulatoru. Tie ar vienu uzlādi spēja nobraukt līdz 85 kilometriem tālu.

Volkswagen Busiņu festivāls pulcē tūkstošiem automobiļa cienītāju

Atpūtas iespējas bez nepieciešamības pamest festivālu

Volkswagen Busiņu festivāls Hannoverē atkārtoja 2007. gadā notikušo pasākumu. Festivālā ieradās tūkstošiem visu vecumu pārstāvji, braucot ar dažādiem ikoniskiem busiņiem. Visi, kas vēlējās, varēja piedalīties arī tematiskos konkursos, kur tika pasniegtas balvas tādās kategorijās kā oriģinālākais auto, interesantākā tēma un tās realizācija, trakākās modifikācijas, romantiskākais stāsts un citas.

Volkswagen busiņi, kas ir slaveni ar savu daudzpusību, tika izmantoti dažādos veidos. Tie pārveidoti par ēdināšanas busiņiem, fotografēšanās kabīnēm un mobilajām darbnīcām. Iespējams, ka vispopulārākā metode apmeklētāju vidū bija izmantot busiņu kā pārvietojamo māju. Busiņi California, kas tiek uzskatīti par vieniem no populārākajiem tūristu busiņiem pasaulē, šim pielietojumam ir īpaši ērti.

California versijas stāsts aizsākās 1988. gadā, kad sadarbībā ar Westfalia mazajā Redas-Vīdenbrikas pilsētā tika samontēti tūrismam paredzēti modeļi. Pirmajā ražošanas gadā tika pārdoti 5 000 šo praktisko automobiļu. Agrīnie California kemperi bija pieejami ne tikai ar paceltu jumtu, bet arī ar fiksētu, augstāku jumtu. Lai gan pēdējais risinājums bija noderīgs ceļošanai lietainās dienās vai aukstā laikā, paceltais jumts bija daudz zemāks, ļaujot iebraukt jebkurā garāžā vai publiskā autostāvvietā.

Pēc ērtas atpūtas savos Volkswagen kemperos dalībnieki varēja vest savus bērnus uz gleznošanas nodarbībām, amatniecības vai elektronikas inženieru darbnīcām, pievārēt šķēršļu joslas vai spēlēt futbolu. Festivālā bija arī tirgus visu paaudžu modeļu rezerves daļu un piederumu tirdzniecībai. Vakarā busiņu entuziasti pulcējās pie dzīvās mūzikas skatuves, kur uzstājās tādi mākslinieki kā vācu rokzvaigzne Bosse, ASV grupa Goodfellas, īru dziedātājs Rī Gārvijs un vietējie favorīti, hiphopa četrinieks – Die Fantastischen Vier.

Volkswagen-Businu-festivals

Par Volkswagen:

Zīmols Volkswagen ir pārstāvēts vairāk nekā 140 tirgos, un tas ražo automobiļus 29 vietās 12 valstīs. 2022. gadā Volkswagen piegādāja klientiem aptuveni 4,6 miljonus transportlīdzekļu. Starp tiem bija tādi populārākie modeļi kā Polo, T-Roc, T-Cross, Golf, Tiguan vai Passat, kā arī pilnībā elektriskie modeļi ID.3, ID.4, ID.5 un ID.6. Pagājušajā gadā uzņēmums klientiem visā pasaulē nodeva vairāk nekā 330 000 pilnībā elektrisku transportlīdzekļu. Volkswagen šobrīd visā pasaulē nodarbina aptuveni 170 000 darbinieku. Īstenojot savu ACCELERATE stratēģiju, Volkswagen pastāvīgi veicina turpmāku attīstību, lai kļūtu par iekārojamāko ilgtspējīgas mobilitātes zīmolu.

Par Møller Baltic Import:

Møller Baltic Import SE ir Møller Mobility Group AS pilnībā piederošs vairumtirdzniecības uzņēmums, kas ir Audi automašīnu importētājs Latvijā un Lietuvā, kā arī Volkswagen automašīnu importētājs Baltijas valstīs. Møller Baltic Import apgrozījums 2021. gadā bija 235 miljoni eiro, peļņa – 1 miljons eiro.

Møller Mobility Group AS ir grupas mātes uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4 tūkstoši darbinieku Norvēģijā, Zviedrijā, Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Ar kopējo apgrozījumu vairāk nekā 36 miljardi Norvēģijas kronu (3,5 miljardi eiro) Møller Mobility Group ir viens no Ziemeļeiropas vadošajiem auto nozares uzņēmumiem. Grupas darbība aptver Volkswagen, Audi, Škoda, Seat, Cupra un Volkswagen komerctransporta importu, tirdzniecību, iegādes finansēšanu un mobilitātes risinājumu nodrošināšanu.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top