Valūtas

Walmart un kriptovalūta

Walmart un kriptovalūtas

Lielākais ASV mazumtirdzniecības gigants “Walmart” ir ļoti ieinteresēts kriptovalūtā. Iespējams, veikalos tiks pieņemta ari kriptovalūta, kā apmaksas veids, vai pat tiks laista apgrozībā sava kriptovalūta.
Tomēr vispirms vajadzētu noskaidrot, kāpēc “Walmart” vēlas ienākt kriptovalūtas nozarē? Walmart kā mazumtirdzniecības gigantam jau ir pietiekami liels potenciāls saglabāt savu pozīciju tirgū kā galvenajam spēlētājam, taču vajadzētu atcerēties, ka inovācija ir jebkura biznesa galvenā sastāvdaļa. Vai jūs domājat, ka “Amazon” būtu bijis tikpat veiksmīgs, kā tas ir šodien, ja nepielāgotos jaunākajām tendencēm? “Walmart” kopā ar daudzām citām lielām kompānijām zina, ka neatkarīgi no tā, vai valdībai tas patīk vai ne, pastāv milzīgs globāls pieprasījums pēc kriptovalūtas, līdz ar to ir tikai dabiski, ka pastāv vēlme darboties šajā jomā.
“Forbes” nesen ir veicis pētījumu par Walmart iespējamo ietekmi uz kriptovalūtas nozari. “Forbes” atzīst, ka tāpat kā daudzos noieta tirgos, “Walmart” ir interese par kriptovalūtas laišanu apgrozībā.
Izmantojot savu kriptovalūtu, “Walmart” būtu milzīgas priekšrocības salīdzinājumā ar konkurentiem. Nav noslēpums, ka “Walmart” kā starptautisks uzņēmums, kam ir jāveic pārskaitījumu maksājumi, daudz naudas tērē transakcijām. Kriptovalūtas izmantošana var ievērojami samazināt vajadzību pēc tām, līdz ar to tiks nodrošināts lētāks un ātrāks naudas pārskaitīšanas veids globālajā tīklā. Forbes norāda:

“Ir divi galvenie iemesli, kāpēc “Walmart” vēlas ieviest kriptovalūtu:

1) starpbanku komisijas maksas samazināšana un

2) pārrobežu pārskaitījumu veicināšana.”

“Walmart” neto apgrozījums 2018. gadā bija 500 miljardi ASV dolāru. Vienā aptaujā tika lēsts, ka 23 procenti darījumu pārtikas preču veikalos tiek veikti uz kredīta. Tādējādi Walmart kriptovalūtas izmantošana var palīdzēt ietaupīt lielveikalu gigantam 2,3 miljardu ASV dolāru gadā, kas nozīmē 22 procentu potenciālu pieaugumu.”
Vienu brīdi pat tika runāts par to, ka “Walmart” varētu izmantot savu vietējo kriptovalūtu, lai maksātu saviem darbiniekiem algas, lai gan “Forbes” cenšas atspēkot šīs baumas:

“Vai “Walmart” maksās algu 2 miljoniem darbinieku jaunajā kriptovalūtā? Diez vai būtu ticam, ka veikala darbinieki atbalstītu šādu soli. Tāpat arī maz ticams, ka “Walmart” vēlēsies tērēt savus līdzekļus, lai pārveidotu algas izmaksas sistēmu. ”

Iespējams, ka minētais ir taisnība.
Lai kāds būtu arī viedoklis,  cerēsim, ka tuvāko mēnešu laikā varēsim uzzināt vēl ko vairāk par šo jauno kriptovalūtu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top