Tehnoloģijas

WhatsApp sāk kriptovalūtu eksperimentu ASV

WhatsApp

Projekta infrastruktūra tiek realizēta, izmantojot digitālo maku Novi un stablecoin Pax Dollars.

Ziņapmaiņas lietotne WhatsApp uzsākusi kriptovalūtu eksperimentu, kurā piedalās neliela cilvēku grupa ASV. Uz šīs grupas bāzes tiek testētas kriptovalūtu nosūtīšanas un saņemšanas iespējas.
Par šo eksperimentu 9. decembrī paziņoja Stefans Kasriels, kurš Meta pārņem lietas no bijušā PayPal vadītāja Deivida Markusa. Markuss vairākus gadus vadīja struktūrvienību, kas izstrādāja digitālo maku Novi. Atgādinām, ka Markuss nesen pieņēma lēmumu pamest Meta. Novi sākotnēji tika izstrādāts, lai kļūtu par maku digitālajam aktīvam Diem, kuram, savukārt, pagaidām pat nav veikta beta testēšana.

WhatsApp kriptovalūtu projekta infrastruktūra tiek īstenota uz digitālā maka Novi bāzes, kas testa režīmā tika palaists pirms sešām nedēļām. WhatsApp projektā kā kriptovalūta ir dolāru stablecoin Pax Dollars (USDP). Ņemot vērā, ka WhatsApp ietilpst Meta ekosistēmā, atklāts paliek jautājums – kāds būs digitālā aktīva Diem projekta liktenis, kura konceptuālo izstrādi Meta uzdevumā veic nekomerciāla organizācija Šveicē – Diem Association.

Novi vietnē atzīmēts, ka digitālo aktīvu pārsūtīšanas process tiek veikts gandrīz momentāni. Šī eksperimenta gaitā nav nekādu pārskaitāmo līdzekļu apjoma ierobežojumu, kā arī nav komisijas maksu par pārskaitījumiem. Stefans Kasriels servisu pozicionē kā rīku līdzekļu pārskaitīšanai kādam no savas ģimenes vai draugiem.

Deivida Markuss komentējis arī WhatsApp kriptovalūtu projektu. Pēc viņa teiktā – “tas ir vēl viens mazs solis pareizā virzienā”, ko viņš uztver kā labāko veidu, lai pateiktu viņam “Uz redzēšanos!” no komandas, ar kuru viņš strādāja Meta.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top