Valūtas

Ziedojumi bitkoinos kaitē Vikipēdijas kopējiem ieņēmumiem

Ziedojumi Wikipedia ar kriptovalūtu

Jo organizācijai vairāk ziedojumu saņemšanas veidu – jo vairāk naudas tā var akumulēt.  Vikipēdijai diezgan loģisks bija lēmums pieņemt brīvprātīgus ziedojumus kriptovalūtā. Tomēr interneta enciklopēdijas līdzdibinātājs Džimijs Veilss (Jimmy Wales) šo viedokli ir atspēkojis. Konferencē Coingeek Veilss paziņoja, ka lēmums atbalstīt bitkoinu ir nodarījis kaitējumu servisa ienākumiem.

Vikipēdijai bitkoins traucē

Džimijs pasākumā piedalījās publiskā diskusijā ar Bitcoin SV izveidotāju Kreigu Raitu (Craig Wright) un viņa kolēģi Džimiju Nguenu (Jimmy Nguyen). Veilss pastāstīja par tiem zemūdens akmeņiem, ar kuriem Vikipēdijai ir nācies saskarties.

“Mēs veicām mārketinga pētījumu, kurā tika testēti dažādi maksājumu veidi: debetkartes, PayPal un bitkoins. Kā izrādījās – pēc bitkoina pieņemšanas mūsu ienākumi ir samazinājušies no visiem avotiem”.

Bitkoins tikai novērš cilvēkus no ziedojumiem

“Viņi atver ziedošanas logu, saprot, ka viņiem nav bitkoinu, un dodas lasīt rakstus par kriptovalūtu. Pēc tam cilvēks iedziļinās kripto tēmā un vienkārši aiziet investēt bitkoinā”.

Vikipēdijai nav nekādu ideoloģisku aizspriedumu pret bitkoinu. Velss paziņoja, ka pret kriptovalūtu nebūtu nekādu pretenziju, ja vien tā ideāli darbotos kā maksājumu līdzeklis. Viņš uzskata, ka pēc vienpadsmit gadu vēstures bitkoinam arvien vēl ir kur augt.

“Kamēr kriptovalūta nebūs tikpat saprotama – kā jebkura cita tradicionālā maksājumu sistēma – tā nesaņems tādas lielas vietnes, kā Vikipēdija, atbalstu. Mēs vēlamies piesaistīt finansējumu, tāpēc nevajadzētu novērst cilvēku uzmanību, ja viņi ir jau gandrīz samaksājuši.”

Kopiena uz Džimija piedalīšanos konferencē reaģēja negatīvi

Bitcoin SV izveidotājs Kreigs Raits dažus gadus dēvē sevi par bitkoina izveidotāju un tostarp nesniedz nekādus pierādījumus. Tādējādi viņš vienkārši piesaista jauniesācēju uzmanību, kuri var nopirkt BSV oriģinālo bitkoinu vietā tā zemākas cenas dēļ. Taču Veilss tikai ar savas klātbūtnes faktu vien piešķir punktus Kreigam Raitam un viņa projektam.

Šeit populāra kripto kopienas pārstāvja Holdonavta citāts:

Interesanti – cik Džimijam Veilsam samaksāja, lai viņš sēdētu uz skatuves konferencē Coingeek London un piešķirtu leģitimitāti Kreigam Raitam?

Vēstījums

Vikipēdijai tomēr vajadzētu atstāt iespēju ziedot kriptovalūtās. Visticamāk, ka šeit vajag labāk pastrādāt pie iemaksu mārketinga prezentācijas, lai serviss nestrādātu ar zaudējumiem, bet kompānija nebūtu tik atkarīga no ziedojumiem.

Turklāt Džimijam Veilsam droši vien vajadzētu samērot savus izteikumus ar to iespējamo ietekmi nākotnē.

Ideja ir vienkārša: Vikipēdijas dibinātājs ierodas Kreiga Raita, kurš izveidojis BSV, pasākumā un visos iespējamos veidos kritizē bitkoinu. Veilss tehniski pievienojas kritikai, kad saka, ka bitkoins ir neērts maksājumu līdzeklis, un  stāsta par projekta problēmām kriptovalūtas dēļ.

Šo izteikumu vēstījums saistībā ar BTC tā vai citādi ir negatīvs, kas korelē ar BSV piekritēju noskaņojumu zālē. Un tagad jautājums: vai bitkoina lietotāji pēc tamlīdzīgas situācijas sūtīs ziedojumus Vikipēdijai BTC? Zināma daļa novērsīsies no interneta avota. Bet vai gan var viņus vainot pēc tam, kad Vikipēdijas dibinātājs ir parādījies uz vienas skatuves ar Feiktoši? Visticamāk – nē.

Te nu Veilss ir kaitējis pats sev. Turklāt viņa izteikumu motīvi joprojām nav skaidri.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top