Visas ziņas

Tas tik ir pavērsiens: WikiLeaks apsūdz Kreigu Raitu melos

WikiLeaks atsācis publiski kritizēt Kreigu Raitu pēc viņa nesenā paziņojuma par bitkoina izveidotāju. Atgādinām – pirms dažām dienām nChain pētniecības nodaļas vadītājs atkal sāka runāt par to, ka viņš ir tas pats Satoši Nakamoto.

Kā pierādījumu paša teiktajam Raits publicējis savu veco 2008. gada postu blogā. WikiLeaks eksperti publikācijā atraduši acīmredzama viltojuma pēdas – tai laikā Kreigs vēl nav lietojis vārdu “kriptovalūta”, tāpēc to ielicis postā jau daudz vēlāk.

Feiktoši – sērijveida krāpnieks

WikiLeaks analītiķi veltījuši Raitam veselu sēriju tvītu, kuros viņu nodēvējuši par “sērijveida krāpnieku”. Viņiem ir arī pierādījumi par dokumentu viltojumiem, ko veicis Kreigs.

Kreigs Raits vairākas reizes ir sagrozījis faktus par dokumentiem, lai pierādītu, ka viņš it kā ir tas pats Satoši Nakamoto. Viņu vairākas reizes atmaskoja. To apstiprina WikiLeaks.

Pēc visa spriežot – minēto postu Raits viltoja apmēram 2014.-2015. gadā. Viņš patiešām publicēja tekstu ar tādu saturu 2008. gadā, bet tajā noteikti nebija nevienas ar kriptovalūtu saistītas frāzes. Citiem vārdiem sakot – bitkoina “Feiktoši” izveidi sev pierakstīja dažus gadus vēlāk.

8. februārī Bitcoin SV galvenais piekritējs skarbi izteicās par WikiLeaks un vairākām zināmām personībām kriptovalūtu industrijā. Atgādinām – viņš nostājas pret Džulianu Assanžu un Silk Road izveidotāju Rosu Ulbrihtu.

Man nepatīk WikiLeaks, un nekad neesmu jūsmojis par Assanža metodēm. Vēl svarīgāk ir tas, ka es nostājos pret krimināliem tirgiem. Ross Ulbrihts un visi, kas piekrīt viņa uzskatiem, ir noziedznieki.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top