Visas ziņas

WIZZ AIR paziņo par nodomu veidot jaunu lidsabiedrību Maltā

WIZZ AIR paziņo par nodomu veidot jaunu lidsabiedrību Maltā

Eiropas visstraujāk augošā un viena no ilgtspējīgākajām zemizmaksu lidsabiedrībām Wizz Air informē, ka, pamatojoties uz dokumentu „Vienošanās par atbildības pārdali”, ko šodien parakstīja Eiropas Aviācijas drošības aģentūra un Maltas Civilās aviācijas pārvalde, lidsabiedrība plāno iesniegt pieteikumu, lai tās Maltas meitasuzņēmumam Eiropas Aviācijas drošības aģentūra piešķir gaisa kuģu ekspluatanta apliecību un Maltas Civilās aviācijas pārvalde — ekspluatācijas atļauju.

Ja Eiropas Aviācijas drošības aģentūra piešķirs gaisa kuģu ekspluatanta apliecību un Maltas Civilās aviācijas pārvalde — ekspluatācijas atļauju, Wizz Air Malta 2022. gada oktobrī var sākt darbību ar Maltā reģistrētām lidmašīnām.

Wizz Air vadītājs Jožefs Vāradi sacīja: „Ar prieku paziņojam par nodomu izveidot jaunu lidsabiedrības meitasuzņēmumu Maltā. Wizz Air nepārtraukti izvērtē uzņēmuma struktūru un pēta iespējas nodibināt jaunus gaisa kuģu ekspluatantus un bāzes Eiropā un ārpus tās. Sekmīga Wizz Air Malta izveide šā gada nogalē palīdzēs nostiprināt mūsu spēcīgās pozīcijas un atbalstīs mūsu paplašināšanās plānus Eiropā. Mēs nepacietīgi vēlamies sadarboties ar Eiropas Aviācijas drošības aģentūru un Maltas Civilās aviācijas pārvaldi, lai virzītu uz priekšu šo pieteikumu.”

Eiropas Aviācijas drošības aģentūras direktors Patriks Kī sacīja: „Šis būs jauns posms jau nobriedušajā sadarbībā starp aģentūru, Maltas Civilās aviācijas pārvaldi un Wizz Air. Šī jaunā struktūra, kurā viena grupa pārvaldīs vairākus gaisa kuģu ekspluatantus, kas atrodas dažādās dalībvalstīs, bet ko pārrauga viena un tā pati kompetentā iestāde, parāda iespējas, kas ir pieejamas, nododot pienākumus Eiropas Aviācijas drošības aģentūrai. Mēs nepacietīgi vēlamies sadarboties šīs pilnīgi jaunās gaisa kuģu ekspluatanta apliecības piešķiršanā un turpmākajos pārraudzības pasākumos.”

Maltas Civilās aviācijas pārvaldes ģenerāldirektors kapteinis Čārlzs Peiss norādīja: „Pagodinoši, ka Wizz Air ir viena no lidsabiedrībām, kas par vienu no galvenajām saimnieciskās darbības vietām izvēlas Maltu. Civilās aviācijas pārvaldes komandas darbs un pieeja atkal ir pierādījusi, ka tā ir uzvaroša formula. Gribu izmantot šo iespēju, lai pateiktos Wizz Air vadītājam un valdei par uzticēšanos, un nepacietīgi vēlos sadarboties ar Eiropas Aviācijas drošības aģentūru un Wizz Air gaisa kuģu ekspluatanta apliecības un ekspluatācijas atļaujas piešķiršanā.”

Par Wizz Air

Eiropas visstraujāk augošā zemizmaksu lidsabiedrība Wizz Air ekspluatē 149 Airbus lidmašīnu A320 un A321 avioparku. Aizrautīgu aviācijas speciālistu kolektīvs nodrošina izcilu apkalpošanu un ļoti zemas biļešu cenas, padarot Wizz Air par 40 miljonu pasažieru izvēli finanšu gadā, kas beidzās 2020. gada 31. martā. Wizz Air akcijas tiek kotētas Londonas fondu biržā ar kodu WIZZ. Pasaules vienīgā lidsabiedrību drošuma un piedāvājumu novērtēšanas aģentūra airlineratings.com nesen ir nosaukusi uzņēmumu par vienu no desmit visdrošākajām lidsabiedrībām pasaulē, ATW to ir atzinis par 2020. gada lidsabiedrību, kas ir visaugstākais pagodinājums, ko var saņemt lidsabiedrība vai persona, kā arī žurnāls „World Finance” to uzskata par visilgtspējīgāko uzņēmumu lidsabiedrību vidū 2021. gadā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top