Tehnoloģijas

„WIZZ AIR” sāk novatorisku ilgspējības vēstnieku programmu darbiniekiem

„WIZZ AIR” sāk novatorisku ilgspējības vēstnieku programmu darbiniekiem

Eiropas visstraujāk augošā un vidiski visilgtspējīgākā lidsabiedrība pasaulē „Wizz Air”[1] saviem ilgtermiņa ilgtspējības pasākumiem ir pievienojusi jaunu un pirmo šāda veida programmu „WIZZ ilgtspējības vēstnieks”.

No vairāk nekā 7000 „Wizz Air” stjuartiem un biroja darbiniekiem ir izvēlēti 24 ilgtspējības vēstnieki, kas pārstāv 22 bāzes un divus birojus AAE, Albānijā, Apvienotajā Karalistē, Austrijā, Bulgārijā, Itālijā, Kiprā, Maltā, Polijā, Rumānijā, Sakartvelā, Ungārijā un Ziemeļmaķedonijā.

No 2023. gada septembra līdz 2024. gada maijam WIZZ ilgtspējības vēstnieki atbalstīs vietējos ilgtspējības projektus, sākot no pārstrādes līdz labdarības iniciatīvām lidsabiedrības bāzēs un birojos, lai veicinātu videi draudzīgus paradumus un dalītos ar kolēģiem ilgtspējības idejās.

Pēc tam „Wizz Air” uzņēmuma lietu un vides, sociālo un pārvaldības (ESG) jautājumu speciāliste Ivonna Moinihana un ilgtspējības grupa izvēlēsies visefektīvāko no vēstnieku atbalstītajiem projektiem.

„Wizz Air” uzņēmuma lietu un vides, sociālo un pārvaldības (ESG) jautājumu speciāliste Ivonna Moinihana sacīja: „Mēs ļoti priecājamies, ka varam sniegt kolēģiem iespēju iesaistīties ilgtspējības projektos, kas rada pārmaiņas. Ilgtspējības vēstniekiem būs izšķirīga loma izpratnes veicināšanā un pozitīvu pārmaiņu sekmēšanā vides un sociālās ilgtspējības jautājumos visā „Wizz Air” tīklā. Mūsu lidmašīnām jau ir viszemākais ogļskābās gāzes izplūdes līmenis nozarē, un mēs uzskatām, ka dalība vietējās iniciatīvās mūsu bāzēs un birojos ļaus WIZZ kolektīvam vēl būtiskāk samazināt mūsu ietekmi uz vidi un nostiprināt ilgtspējību — vienu no piecām WIZZ vērtībām, kas ir ietvertas visā, ko mēs darām.”

  1. finanšu gadā[2] „Wizz Air” sasniegtā ogļskābās gāzes izplūdes intensitāte ir 53,8 grami uz pasažierkilometru — tas ir par 11 % mazāk nekā iepriekšējā finanšu gadā[3]. Šis ir „Wizz Air” līdz šim zemākais reģistrētais rezultāts viena finanšu gada laikā un zemākais rādītājs galveno konkurējošo lidsabiedrību vidū[4].

„Wizz Air” ilgtspējības stratēģijas pamatā ir četri stūrakmeņi: vide, ļaudis, pārvaldība un ekonomika. Lidsabiedrība nemitīgi samazina ietekmi uz vidi un ogļskābās gāzes izplūdes apjomu, veicina darbinieku izaugsmi, sniedz sociālekonomisko ieguldījumu reģionos, kuros tā darbojas, un stiprina uzņēmuma pārvaldību.

Par „Wizz Air”

Eiropas visstraujāk augošā ultrazemizmaksu lidsabiedrība „Wizz Air” ekspluatē 184 Airbus lidmašīnu A320 un A321 avioparku. Aizrautīgu aviācijas speciālistu kolektīvs nodrošina izcilu apkalpošanu un ļoti zemas biļešu cenas, padarot „Wizz Air” par 51,1 miljona pasažieru izvēli finanšu gadā F23, kas beidzās 2023. gada 31. martā. „Wizz Air” akcijas tiek kotētas Londonas fondu biržā ar kodu WIZZ. Nesen uzņēmums ir nosaukts par vienu no desmit pasaules visdrošākajām lidsabiedrībām pasaules vienīgās lidsabiedrību drošuma un piedāvājumu novērtēšanas aģentūras airlineratings.com vērtējumā, un ATW to ir atzinis par 2019. un 2023. gada lidsabiedrību, kas ir visaugstākais pagodinājums, ko var saņemt lidsabiedrība vai persona, un izsaka atzinību personām un organizācijām, kuras izcēlušās ar lieliskiem rezultātiem, inovācijām un izciliem pakalpojumiem. 2021.-2023. gadā „Wizz Air” ir atzīta arī par ilgtspējīgāko zemizmaksu lidsabiedrību Pasaules finanšu ilgtspējas balvu pasniegšanā un par 2022. gada globālo vides ilgtspējības lidsabiedrību grupu aviācijas centra CAPA Aviācijas balvu par izcilību piešķiršanā.

[1] To apliecina aviācijas centra CAPA 2022. gada balvas par izcilību.

[2] 2022. gada 1. aprīlis–2023. gada 31. marts.

[3] 60,7 grami uz pasažierkilometru 2022. finanšu gadā (2021. gada 1. aprīlis–2022. gada 31. marts).

[4] Pamatojoties uz jaunāko publicēto informāciju par izmešiem 12 mēnešos („Ryanair”, „EasyJet”). Pārskata periodu atšķirību dēļ skaitļi un laikposmi sakrīt nepilnīgi.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top