Tehnoloģijas

WIZZ AIR turpina ieguldīt līdzekļus vienā no ilgspējīgākiem un modernākajiem avioparkiem Eiropā

WIZZ AIR turpina ieguldīt līdzekļus vienā no ilgspējīgākiem un modernākajiem avioparkiem Eiropā

Kamēr valstu un nozaru līderi no visas pasaules pulcējas 26. klimata pārmaiņu konferencē, šodien tiek atzīmēts vēl viens svarīgs Wizz Air sasniegums mūsu nepārtrauktajos ieguldījumos jaunākajā un ilgtspējīgākajā avioparkā Eiropā. Tagad lidsabiedrība no bāzes Vīnē izmantos tikai Airbus A321neo avioparku, uzskatāmi parādot šo degvielu taupošo un progresīvo tehniku. Pēc iepriekšējiem ieguldījumiem tehnikā Itālijā un Abū Dabī šis būs Wizz Air trešais tirgus, kas pāries uz vienīgi Airbus A320neo saimes avioparku.

Uzņēmumā Wizz Air ilgtspējība vienmēr ir bijusi svarīgs saimnieciskās darbības modeļa elements, un šāda domāšana caurvij lidsabiedrības ikdienas darbību un plānoto uzņēmuma ilgtspējīgo izaugsmi.

Wizz Air cenšas paplašināt avioparku ar novatorisko Airbus lidmašīnu A320neo saimi, kas nodrošina nepārspējamu degvielas patēriņa efektivitāti un izcilu aerodinamiku, kā arī tām ir uzstādīti šārkleta veida spārnu gali, kas vēl vairāk samazina spārna interferences pretestību. Šīs modernās lidmašīnas rada par 43% mazāk trokšņu un par 50% mazāku slāpekļa oksīdu izplūdi nekā iepriekšējās paaudzes lidmašīnas.

Lidsabiedrības pašreizējā avioparka vidējais vecums ir 5,1 gads, tādējādi tas ir viens no jaunākajiem un efektīvākajiem avioparkiem pasaulē. Tas apvienojumā ar tīklu, kas nepieļauj liekus lidojumus ar pārsēšanos, un vieglāku materiālu izmantošanu salonā padara Wizz Air darbību tik efektīvu. Turklāt Wizz Air joprojām ir viszemākā ogļskābās gāzes izplūde uz pasažierkilometru Eiropas lidsabiedrību vidū — 57,3 grami uz pasažierkilometru. Arī tas apliecina uzņēmuma nepārtraukto ogļskābās gāzes izplūdes pazemināšanu un tā centienus samazināt darbības ietekmi uz vidi, kas padara Wizz Air par vienu no ilgtspējīgākajām lidsabiedrībām Eiropā.

Ja visas lidsabiedrības Eiropā lidotu ar tikpat modernu un efektīvu avioparku kā Wizz Air un ekspluatētu to tāpat kā Wizz Air izmanto savas lidmašīnas, tad ogļskābās gāzes izplūde nozarē uzreiz samazinātos par 34%.

Lidsabiedrība cenšas nodrošināt klientiem viszemākās cenas un padarīt gaisa satiksmi ilgtspējīgāku lielākam daudzumam ļaužu, jo mēs uzskatām, ka svarīgs ir nevis lidojumu skaits, bet gan kopējā ogļskābās gāzes izplūde.

Lai samazinātu ogļskābās gāzes izplūdi, Wizz Air ir pievērsusies arī daudzu citu iniciatīvu virzīšanai, kas ir daļa no tās nepārtrauktajiem centieniem līdz 2030. gadam par 25% vēl vairāk samazināt ogļskābās gāzes izplūdi. To vidū ir desmitiem degvielas taupīšanas iniciatīvu, piemēram, lidmašīnas masas bez degvielas (ZFW) noteikšanas modeļa izstrāde, nevajadzīgās papildu degvielas noņemšana, izmantojot lidojumu plānošanas sistēmas optimizāciju, un precīzāku veiktspējas koeficientu ieviešana, lai pareizāk prognozētu degvielas patēriņu, kā arī elektroniskās datu pārvaldības sistēmas ieviešana.

Kad raugāmies nākotnē, ar prieku redzam, ka Aerokosmisko tehnoloģiju institūta programma „Fly Zero” parāda, ka ar ūdeņradi darbināmas bezizmešu lidmašīnas ir pārskatāma nākotne, un ka Airbus uzskata ūdeņradi par virzienu pretī mērķim nākamajā desmitgadē laist tirgū bezizmešu komerclidmašīnu. Mēs esam apņēmušies turpināt ieguldījumus jaunākajā aviācijas tehnikā, it sevišķi ar ūdeņradi darbināmās lidmašīnās, kas nodrošinās ilgtermiņa risinājumu, lai nozare sasniegtu klimatneitralitātes mērķus.

Par Wizz Air

Eiropas visstraujāk augošā zemizmaksu lidsabiedrība Wizz Air ekspluatē 143 Airbus lidmašīnu A320 un A321 avioparku. Aizrautīgu aviācijas speciālistu kolektīvs nodrošina izcilu apkalpošanu un ļoti zemas biļešu cenas, padarot Wizz Air par 10,2 miljonu pasažieru izvēli finanšu gadā, kas beidzās 2021. gada 31. martā. Wizz Air akcijas tiek kotētas Londonas fondu biržā ar kodu WIZZ. Pasaules vienīgā lidsabiedrību drošuma un piedāvājumu novērtēšanas aģentūra airlineratings.com nesen ir nosaukusi uzņēmumu par vienu no desmit visdrošākajām lidsabiedrībām pasaulē, ATW to ir atzinis par 2020. gada lidsabiedrību, kas ir visaugstākais pagodinājums, ko var saņemt lidsabiedrība vai persona, kā arī žurnāls „World Finance” to uzskata par visilgtspējīgāko uzņēmumu lidsabiedrību vidū 2021. gadā.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top