Tehnoloģijas

Wolt: Platforma Latvijā šobrīd attīstās tik strauji, ka nedēļas laikā varam nodrošināt ar darbu ikvienu interesentu

Wolt: Platforma Latvijā šobrīd attīstās tik strauji, ka nedēļas laikā varam nodrošināt ar darbu ikvienu interesentu

“Šobrīd Wolt pakalpojumus Rīgā vien izmanto jau 20% pieaugušo iedzīvotāju, tāpēc, lai apmierinātu augošo pieprasījumu, pārsteidzoši strauji palielinās arī uzņēmuma darbinieku un partneru skaits. Agrāk cilvēkiem, lai kļūtu par kurjerpartneri, bija jāgaida aptuveni pusgads, savukārt šobrīd ikviens var uzsākt darbu kā kurjerpartneris nedēļas laikā,” uzņēmuma izaugsmi Latvijā komentē Wolt vadītāja Baltijā Līsa Ristala (Liis Ristal).

“Vairākums kurjeru ēdienu un citas preces piegādā ar automašīnām, jo tas ir piemērotākais piegādes veids mūsu klimatiskajiem apstākļiem. Tomēr vasarā būtiski pieaug to kurjeru skaits, kas brauc ar velosipēdiem. Atkarībā no sezonas mainās arī transporta veids, kuram tiek dota priekšroka,” skaidro L. Ristala.

Kurjerpartneri var pieslēgties platformai jebkurā laikā, brīvi izvēloties, kurus piegādes pasūtījumus pieņemt un kurus noraidīt. “Šis modelis daudziem cilvēkiem nodrošina elastīgas iespējas nopelnīt, un praktiski nepastāv nekādi šķēršļi, lai pievienotos šai platformai,” saka L. Ristala.

L. Ristala norāda, ka kļūdaini ir pieņemt, ka galvenais iemesls uzņēmuma straujajai attīstībai ir koronavīrusa pandēmija. “Pandēmija paātrināja izaugsmi par aptuveni 3-4 mēnešiem, un Wolt sasniedza dažus mērķus ātrāk, nekā bija plānots. Tomēr pats svarīgākais izaugsmes faktors bija pašas nozares izaugsme vairāku gadu garumā – Latvijā strādājam jau četrus gadus un visu laiku sasniedzam augstus izaugsmes rādītājus. Cilvēki tagad uz mājām pasūta ne vien ēdienu, bet arī sagaida, ka tajā pašā aplikācijā būs vienlīdz ērti pasūtīt arī citu preču piegādi. Līdz ar to Wolt darbības lauks ir būtiski paplašinājies un mēs piegādājam klientiem pārtikas preces, ziedus, dāvanas un sadzīves elektroniku. Turklāt šis saraksts katru dienu tiek atjaunināts. Šodien mēs sadarbojamies ar vairāk nekā 180 mazumtirdzniecības partneriem Latvijā un cītīgi strādājam, lai radītu papildu pārdošanas apjomus vēl lielākam veikalu un uzņēmumu skaitam,” atzīst Wolt Baltics vadītāja.

Wolt ik ceturksni veic kurjeru aptauju, lai noskaidrotu partneru apmierinātību ar sadarbību un saņemto atlīdzību. Jaunākajā aptaujā kurjeri novērtēja Wolt vidēji ar četriem punktiem no pieciem. Kurjerpartneri Latvijā nopelna vidēji deviņus eiro par katru tiešsaistē aizvadīto stundu. “Kurjerpartneri regulāri uzsver, ka viena no visaugstāk novērtētājām Wolt piedāvātās sadarbības priekšrocībām ir darba vietas un laika elastīgums,” stāsta L. Ristala.

Par Wolt

Wolt ir tehnoloģiju kompānija, kas piedāvā ērtu un vienkāršu ēdienu, pārtikas un citu preču piegādi uz mājām vai biroju. Helsinkos bāzēts uzņēmums darbojas vairāk nekā

23 valstīs un vairāk nekā 200 pilsētās, piegādājot ēdienus no vairāk nekā 50 000 restorānu ar vairāk nekā 110 000 kurjerpartneru. 2014. gadā dibinātais uzņēmums pašlaik nodarbina 3500 strādājošo, un to vada kompānijas līdzdibinātājs un izpilddirektors Miki Kūsi (Miki Kuusi). Latvijā Wolt darbību uzsāka 2017. gadā. Wolt no investoriem kopumā ir piesaistījis vairāk nekā 856 miljonus ASV dolāru. Wolt investoru vidū ir ICONIQ Capital, Tiger Global, DST, Prosus, KKR, Coatue, 83North, Goldman Sachs, Highland Europe, EQT Ventures & EQT Growth, kā arī citi.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top