Visas ziņas

Kāpēc Xiaomi nosauca tieši tā?

Kāpēc tieši Xiaomi

Foto: Logos-world.net

Xiaomi ir mums diezgan labi zināms vārds, taču nesaprotams un grūti izrunājams. Kāpēc tieši Xiaomi? Kompānijas ģenerāldirektors Lei Jun zīmola cienītājiem izklāstījis šī nosaukuma vēsturi.

Sākotnēji tika izskatīti vairāki kompānijas nosaukuma varianti, tostarp Red Star (sarkanā zvaigzne), Red Pepper (sarkanais pipars) un Black Rice (melnie rīsi).

“Dibināšanas brīdī mēs apspriedām to – kā kompānija būtu dēvējama. Tad tika piedāvāti tādi varianti – kā “Sarkanā zvaigzne” (Red Star), “Sarkanais pipars” (Red Pepper) un “Melnie rīsi” (Black Rice). Dažādu iemeslu dēļ neviens nosaukums netika apstiprināts. Turpmākās apspriešanas laikā es pēkšņi atcerējos savu iecienīto frāzi: “Buda rīsa graudu uzskata par tikpat svarīgu – kāds ir svētais Meru kalns”, – pastāstīja Lei Jun.

Tad kāds piedāvāja nosaukumu Mi (“rīss” ķīniešu valodā), un rezultātā nolēma vēl pievienot “mazais”. Tā arī sanāca Xiaomi – un šis variants visiem patika.

Taču Xiaomi vadītājs ir pārliecināts, ka nosaukums nekādā veidā neietekmē kompānijas panākumus. Pēc viņa teiktā – ja kompānijai trūkst tehnoloģiju izaugsmes, tai nav labu produktu, tā nevelta uzmanību lietotājiem – tad tāda kompānija ir lemta neveiksmei un nosaukums vien to neglābs.

“Mēs vienkārši vēlamies izveidot stilīgu un progresīvu produktu, lai attaisnotu mūsu lietotāju cerības un veiktu savus pētījumus tehniskajā jomā”, – viņš uzsvēra.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top