Tehnoloģijas

ASV ir atcēlusi visas apsūdzības pret “Xiaomi” un ir izslēgusi kompāniju no “melnā saraksta”

ASV sankcijas pret Xiaomi

Foto: mayichao/depositphotos.com

Ķīnas uzņēmuma “Xiaomi” vēsturē ASV valdības uzliktajām sankcijām beidzot ir pielikts punkts.

Atgādinām, ka ASV Aizsardzības departaments janvārī kompāniju “Xiaomi” un vēl 8 Ķīnas uzņēmumus iekļāva “melnajā sarakstā”, aizliedzot amerikāņu investoriem veikt tajos ieguldījumus. Ražotājs vērsās tiesā un panāca aizlieguma pagaidu apturēšanu, un tagad tas ir izcīnījis uzvaru.

“Xiaomi ar prieku paziņo, ka 2021. gada 25. maijā plkst. 16.09 pēc Austrumu laika (EST) Kolumbijas apgabaltiesa ir noteikusi galīgo spriedumu, ar kuru ir atcelts ASV Aizsardzības departamenta lēmums noteikt kompāniju kā Ķīnas komunistisko militāro uzņēmumu (CCMC). Nosakot spriedumu, tiesa oficiāli atcēla visus ierobežojumus attiecībā uz amerikāņu iespējām pirkt vai uzglabāt kompānijas vērtspapīrus, ”sacīja “Xiaomi”.

Šķiet, ka abām pusēm izdevās mierīgi atrisināt strīdu un panākt kopīgu risinājumu, lai gan sīkāk par nesaskaņām netika norādīts.

“Kompānija ir pateicīga par lietotāju, partneru, darbinieku un akcionāru uzticību, un atbalstu. Kompānija vēlreiz uzsver, ka tā ir publiska un neatkarīga korporācija, ” teikts “Xiaomi” paziņojumā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top