Tehnoloģijas

Yandex piedāvā iespēju skatīties Youtube videoklipus ar automātisku tulkojumu krievu valodā (Video)

Tulkot video online

Yandex komanda paziņojusi par lietotājiem ļoti ērtas funkcijas palaišanu – iespēju skatīties videoklipus angļu valodā daudzās populārās platformās, tostarp YouTube un Vimeo, ar automātisku tulkojumu krievu valodā.

Vasarā Yandex sāka testēt video mašīntulkošanas tehnoloģiju un demonstrācijai piedāvāja lietotājiem īpašu atskaņošanas sarakstu. Tagad jaunā funkcija ir atvērta masveida lietošanai. Kā sola izstrādātāji – lietotāji tagad gandrīz jebkuru video angļu valodā varēs skatīties ieskaņotu krievu valodā.

Aizkadra tulkojums krievu valodā tiek piedāvāts divos variantos – vīriešu un sieviešu balsī. Tulkošana darbojas datoros, Yandex pārlūkprogrammā, ar Windows, macOS, Linux operetajsistemām, kā arī Android un Yandex lietojumprogrammā Android un iOS. Lai skatītos krievu valodā ieskaņotu videoklipu, atskaņotājā jānospiež poga un nedaudz jāpagaida. Tulkošanas process aizņem dažas minūtes. Kad viss būs gatavs, tad pienāks paziņojums.

Tulkošana notiek vairākos posmos. Sākumā Yandex atpazīst runu, pārvērš to tekstā un, izmantojot neironu tīklus, sadala teikumos. Pēc tam nosaka runātāja dzimumu, tulko teikumus krievu valodā un sintezē balsi. Pēc tam tulkojums tiek apvienots ar videorindu, izmantojot neirotīklus. Kā atzīmē izstrādātāji – tas nebūt nav triviāls uzdevums, jo krievu valodā teikumi ir garāki nekā angļu valodā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top