Tehnoloģijas

Pētījums: atzīmes Nepatīk un “Neinteresē” pakalpojumā YouTube neietekmē tā algoritmus

Pētījums: atzīmes Nepatīk un “Neinteresē” pakalpojumā YouTube neietekmē tā algoritmu

Pogām “Neinteresē”, “Nepatīk”, “Pārtraukt ieteikt kanālu” un “Noņemt no pārlūkošanas vēstures” ir maza ietekme uz YouTube lietotāju ieteikumiem. Tas kļuva zināms no Mozilla pētījuma.

Pētījums tika veikts, pamatojoties uz vairāk nekā divdesmit tūkstošiem kontu, kas darbojās ar RegretsReporter paplašinājumu. No šiem datiem kļuva zināms:

  • poga “Nepatīk” ir bijusi efektīva aptuveni 12% gadījumu;
  • “Neinteresē” ir bijusi efektīva tikai aptuveni 11% meklēšanas rezultātos;
  • poga “Dzēst no pārlūkošanas vēstures” ir daudz efektīvāka, tā darbojusies 29% gadījumu;
  • Visefektīvākā poga ir “Neieteikt videoklipus no šī kanāla” — 43%.

Pētījumā YouTube tika ieteikts pievērst lielāku uzmanību lietotāju vēlmēm:

YouTube ir jāņem vērā lietotāju atsauksmes par viņu pieredzi. Viņu darbības ir nozīmīgi signāli tam, kā cilvēki vēlas pavadīt savu laiku platformā.

The Verge autori vērsās pie YouTube, lai uzzinātu viņu viedokli.

YouTube pārstāve Jelena Ernandesa sniedza sekojošu atbildi: Mūsu vadīklas nefiltrē tēmas vai viedokļus, jo tas var negatīvi ietekmēt skatītājus, piemēram, radīt vakuuma efektu.

Ernandesa norādīja, ka Mozilla pētnieki īsti nesaprot, kā darbojas YouTube ieteikumu sistēma. Piemēram, poga “Neinteresē” ietekmē tikai konkrētu videoklipu, savukārt “Neieteikt kanālu” ietekmē visu kanālu kopumā. Pēc “Neieteikt kanālu”  pogas nospiešanas kanāls neparādās lietotāja ieteikumos. Taču tas nenozīmē, ka ieteikumos neparādīsies kanāla autors. Tas arī neietekmēs visa ar konkrēto tēmu vai viedokli saistītā satura parādīšanos.

Tas viss ir ļoti labi, YouTube, bet cik ilgi skatītājiem var rādīt video par iPhone 7, kas 2022. gadā guva neadekvāti daudz skatījumu?

Avots: Mozilla

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top