Visas ziņas

Zakerbergs vakariņo ar ASV likumdevējiem

Zakerbergs pusdieno kopā ar ASV likumdevējiem, kuriem ir radušās bažas par “Facebook” projektu “Libra”

Marks Zakerbergs vakariņojis ar Amerikas Savienoto Valstu likumdevējiem, kuri ir ieinteresēti rūpīgā “Facebook” projekta “Libra” pārbaudē.

Saskaņā ar “Washington Post” rakstu 19. septembrī, demokrātu senators Marks R. Vorners sacīja, ka Zakerbergs ir lietas kursā par “pastāvīgām bažām saistībā ar “Facebook” saturu un šī jautājuma risināšanas problemātiku”.
ASV senators teica, ka viņus interesē konkrēti jautājumi saistībā ar “Facebook” plāniem ieviest “Libru”, kam pēdējos mēnešos īpaši pievērsa uzmanību politikas veidotāji visā pasaulē. Vorners piebilda:

“Viena no lietām, par ko es ļoti uztraucos, ir tas, ka, “Facebook” pārstāvis, liecinot Senātā, izteicās sekojoši: “Ja mēs nevarēsim panākt projekta normatīvu apstiprinājumu no ASV likumdevēju puses, mēs neieviesīsim “Libra”,” […] Mēs bieži vien dzirdam norādi, ka mums vajadzētu ieviest “Libra” citās valstīs, nevis ASV.

Vorners ir pārliecināts, ka Zakerbergs izprot ASV politikas veidotāju bažas, taču arī esot piebildis:“Man vēl aizvien nav 100% skaidrības par to, vai mēs panāksim reglamentējošu apstiprinājumu no ASV likumdevēju puses.”

Senators Ričards Blumentāls, kurš bija klāt arī vakariņu laikā 18. septembrī, teica, ka atzinīgi vērtē “spēcīgo, konstruktīvo interesi, ko izrādīja Zakerberga kungs”, piebilstot: “Mēs runājām par dažām visneatliekamākajām problēmām, ar kurām saskaras tehnoloģiju nozare, tostarp par tās atkārtotajām neveiksmēm aizsargāt vēlēšanu drošību un patērētāju privātumu. Es koncentrējos uz problēmām saistībā ar privātuma aizsardzību.”

“Cointelegraph” iepriekš ziņoja, ka Zakerbergs Vašingtonā ir ticies ar politikas veidotājiem, lai apspriestu privātuma un konkurences jautājumu, kā arī “Facebook” politisko saturu.

Šomēnes Francijas finanšu ministrs Bruno Lemērs sacīja, ka Francija nepieļaus “Libra” ienākšanu Eiropā, savukārt Vācijas finanšu ministrs Olafs Šolcs brīdināja, ka politikas veidotāji nevar pieņemt paralēlās valūtas.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top