Mainings

“Zaļās” enerģijas īpatsvars kriptovalūtas ieguvē sasniedz 59,5%

"Zaļās" enerģijas īpatsvars kriptovalūtas ieguvē sasniedz 59,5%

Saskaņā ar Bitcoin Mining Council datiem atjaunojamās enerģijas daļa, kas izmantota pirmās kriptovalūtas ieguvei, ir pietuvojusies 60%.

2022. gada II ceturkšņa pārskatā tiek ziņots, ka “zaļās” enerģijas pieaugums bitkoina maininā palielinājies par 6% kopš pērnā gada II ceturkšņa un par 2% kopš iepriekšējā ceturkšņa. Tagad rādītājs ir 59,5%.

Turklāt Bitcoin Mining Council ietilpstošās kompānijas par 66,8% nodrošinātas ar elektrību no atjaunojamiem avotiem. Kopējais rādītājs ir mazliet zemāks, tomēr pārsniedz “zaļās” enerģijas izmantošanu tādās valstīs – kā Vācija, ASV un Krievija.

Bitcoin Mining Council analītiķi uzsvēra, ka līdz ar “zaļās” enerģijas izmantošanas palielināšanos, bitkoina maineri ir ievērojami palielinājuši efektivitāti.

To atzīmēja arī kompānijas MicroStrategy ģenerāldirektors Maikls Seilors (Michael Saylor): “2022. gada II ceturksnī bitkoina maininga efektivitāte pieauga par 46%, salīdzinot ar analogu pērnā gada rādītāju. Enerģijas daļa no atjaunojamiem avotiem sasniegusi 59,5% – jau piecus ceturkšņus pēc kārtas rādītājs pārsniedz 50%. Tīkls kļuvis par 137% drošāks, turklāt izmanto tikai par 63% vairāk enerģijas. Grūti atrast tīrāku un efektīvāku industriju”.

Pārskatā arī atzīmēts, ka bitkoina maineri ģenerē tikai 0,09% no kopējās oglekļa dioksīda emisijas atmosfērā, un patērē 0,15% no kopējās pasaulē ģenerētās elektroenerģijas.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top