Tehnoloģijas

Zambijas ministrs: Valsts ir gatava ieviest maksājumu veikšanu ar kriptovalūtu

Kriptovalūta Zambija

Zambijas zinātnes un tehnoloģiju ministrs Fēlikss Mutati paziņoja, ka valsts ir gatava izmantot kriptovalūtu maksājumiem un jau ir sākusi izstrādāt to regulējumu.

Fēlikss Mutati atzīst, ka digitālie aktīvi arvien biežāk tiek izmantoti ikdienas maksājumiem par precēm un pakalpojumiem. It īpaši populārs ir bitkoins un Ethereum.

Ministrs arī uzsvēra blokķēdes tehnoloģijas nozīmi, kas tiek izmantota dažādās nozarēs, piemēram, loģistikā, nekustamajā īpašumā un veselības aprūpē, tāpēc Zambijas varas iestādes ir gatavas ieviest kriptovalūtu un blokķēdes tehnoloģiju maksājumu sfērā pēc iepriekšējas testēšanas, teica Mutati.

Ministrs skaidroja, ka tas paplašinās valsts digitālās ekonomikas iespējas. Zambija veic ieguldījumus tehnoloģijās un vēlas kļūt par inovāciju centru Āfrikā.

Valdība jau ir piešķīrusi vairāk nekā 4,7 miljonus dolāru digitālo maksājumu tehnoloģijas attīstībai un sākusi izstrādāt digitālo aktīvu regulējumu.

Digitālo maksājumu platforma nodrošinās plašāku piekļuvi finanšu pakalpojumiem. Cilvēkiem būs ērtāka piekļuve finansēm un tas varēs uzlabot Zambijas ekonomiku“, teica Mutati.

Saskaņā ar KuCoin biržas veikto pētījumu, kriptovalūtu darījumu apjomi Āfrikas valstīs 2022. gadā pieauga par 2 670%. Pagājušā gada aprīlī Centrālāfrikas Republikas valdība legalizēja bitkoinu kā maksājumu līdzekli.

Avots: Cointelegraph

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top