Mainings

Zcash Foundation cīņa ar ASIC mainingu

Zcash pret Asic

Zcash Foundation ir paziņojusi, ka opozīcija  ASIC mainingam kļūs par tās “primāro tehnisko prioritāti”, atbildot uz Ķīnas ražotāja Bitmain ASIC mainera izlaidi, kas spēj strādāt ar algoritmu Equihash.

Izpilddirektora Džoša Cincinnati vārdā publicētajā paziņojumā Zcash Foundation paziņo, ka nekavējoties izdalīs resursus pētījumiem par “ASIC klātbūtni un jaudu Zcash tīklā”, kā arī sasauks tehnisko konsultatīvo padomi, kas sniegs “zinātniski pamatotu atbildi” saistībā ar problēmu.

Bitmain savu Antminer Z9 mini prezentēja pagājušajā nedēļā, bet pirmie īpašnieki savas ierīces saņems jau jūnijā. Kad tas notiks, tad Zcash ieguve GPU fermās zaudēs savu pievilcību, jo kriptovalūtas tīklā dominēs jauno ASIC ierīču īpašnieki. Tādējādi izstrādātājiem ir vai nu ar to jāsamierinās, vai periodiski jāveic atjauninājumi.

Iepriekš Monero izstrādātāji nolēma atjaunināt savu kodu reizi pusgadā, lai viņu kriptovalūtai paredzēta ASIC mainera izlaidi padarītu par nelietderīgu.

Cincinnati arī atzīst, ka problēma vienlaikus nav atrisināma.

“Pat ja mums izdosies neitralizēt ASIC vilni Equihash, diskusijas ar to nebeigsies. Neizbēgami parādīsies jauni ASIC, un tad mums atkal nāksies veikt šo procesu”, viņš raksta.

Neraugoties uz jau iesākto darbu problēmas izpētē, Zcash Foundation sola, ka galīgais lēmums būs kopienas ziņā, kas to pieņems balsojot. Ja kopiena piekritīs koda izmaiņām, atjaunināšana var tikt veikta 2018. gada beigās, proti, dažus mēnešus pēc Equihash paredzētā ASIC parādīšanās.

Cincinnati vērš uzmanību uz to, ka ierosinātie pasākumi ir tikai īstermiņa risinājums, bet ilgtermiņa perspektīvā nepieciešams izstrādāt pilnīgi citu pieeju.

“Ir jābūt labākam veidam. Es domāju, ka vispirms diskusijas uzmanības centrs jānovirza no ASIC opozīcijas tēmas uz šīs opozīcijas izvirzītajiem mērķiem: decentralizāciju, mazāk koncentrētu darbības pierādījumu un tīkla pieejamību”, – viņš secināja. “Bet pirms tam mums ir jārīkojas, un mēs rīkosimies”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top