Valūtas

Zcash hardfork noritējis veiksmīgi. Ko mainīja atjauninājums Sapling?

 

Hardfork Zcash

Hardfork Zcash noritējis bez kādām problēmām – kriptovalūtas izstrādātāji veiksmīgi iniciēja procedūru 419 200 blokā. Atjauninājums Sapling projektā ieviesa daudzas pozitīvas izmaiņas. Tagad Zcash tīklā parādījušās aizsargātas adreses, kas var veidot lētas transakcijas, minimāli izmantojot atmiņu.

Oficiālajā blogā Zcash pat sniedzis konkrētus skaitļus. Tagad monētu pārskaitīšana no aizsargāta maka izmaksās par 90 procentiem lētāk, bet pati transakcija svērs par 97 procentiem mazāk. Jāatzīmē, ka Sapling aktivizēšana tieši sakrita arī ar kriptovalūtas otro dzimšanas dienu.

Uzreiz pēc aktivizēšanas Zcash lietotāji saņēma savas Sapling adreses. Hardfork uzdāvināja arī daudzas citas priekšrocības – publisko parametru ģenerācija, izmantojot uzlabotu ceremoniju un vītni BLS12-381. Atgādinām – publiskie parametri ļauj lietotājiem izveidot un verificēt privātas transakcijas, bet vītne BLS12-381 ievieš būtiskas izmaiņas protokolā zk-SNARKs.

Šobrīd līdzekļu nosūtīšana no vecajām aizsargātajām adresēm uz jaunajām nebūs privāta. Tas ļaus izstrādātājiem veikt monetārās bāzes ZEC auditu, kas paturama aizsargātās adresēs. Tagad programmētāji strādā, lai izveidotu rīku, kas minimizē triecienu pa to anonimitāti. Savā blogā Zcash komanda lūdz pagaidīt līdz jaunās programmatūras relīzei, ja tas ir iespējams.

Mūsu misijas galvenais mērķis ir padarīt aizsargātas adreses par izplatītām. Vārdi “dot pilnvaras visiem” mūsu komandai nav tukša skaņa. Būtībā tā ir tā gaisma, kas mūs joprojām ved pa eksperimentu un inovāciju ceļu. Mēs ar nepacietību gaidām mūsu roadmap nākamo punktu izpildi.

Posta beigās izstrādātāji pievienojuši vairākas saites uz izglītojošiem resursiem par Sapling. Cerēsim, ka visi atjauninājumi nebūs velti un tuvākajā laikā Zcash cenas pieaugs.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top