Tehnoloģijas

ZCash dibinātājs piedāvā pārcelt projektu uz Proof-of-Stake algoritmu

peshkova

Peshkova

Kriptovalūtai ZCash (ZEC) jāatsakās no konsensa algoritma Proof-of-Work par labu energoefektīvākam un ekoloģiskākam Proof-of-Stake. Ar tādu priekšlikumu nācis klajā kompānijas Electric Coin Company (ЕСС), kas attīsta projektu, dibinātājs un vadītājs Zuko Vilkokss.

PoS algoritmu Vilkokss nosaucis ne tikai par efektīvāku, bet arī drošāku – salīdzinot ar PoW. Sarunā ar Forbes viņš atzīmēja:
“Es uzskatu, ka Proof-of-Work cieš no dažiem trūkumiem drošībā, ko parādīja 51% uzbrukumi. Domāju, ka Proof-of-Stake var nodrošināt augstāku drošības līmeni ar mazākām izmaksām”.

Viņš paskaidroja, ka sistēmās uz PoW bāzes lietotājiem ir visai necils instrumentu komplekts aizsardzībai pret uzbrukumiem. Tīkli uz PoS, gluži pretēji, ļauj identificēt noziedznieku un bloķēt viņu monētas – pārējai bloķķēdes daļai nodrošinot iespēju darboties standarta režīmā.

Vilkokss uzsvēra, ka viņa priekšlikums nav saistīts ar rūpēm par ekoloģiju, lai gan kriptovalūtu mainings uz PoS bāzes apkārtējai videi nodara mazāku kaitējumu. Izstrādātājs piedāvāja atjaunināt ZCash, jo šo algoritmu kopumā uzskata par efektīvāku.

Viņš arī atzīmēja, ka PoS koncepcija ir pierādīta un mehānisms “vairs nav eksperimentāls”. Kā piemērus ECC vadītājs minēja bloķķēdes Algorand, Cardano un Tezos.

Vilkokss uzsvēra arī galvenās ZCash pārejas uz Proof-of-Stake priekšrocības:
• PoS mazinās spiedienu uz ZEC cenu un kriptovalūtu padarīs lietderīgāku;
• salīdzinot ar PoW – PoS ir augstāka energoefektivitāte;
• PoS ir drošāks, bet tā izmantošana izmaksā lētāk;
• PoS ļauj lielākam skaitam ZEC turētāju kļūt par ZEC lietotājiem – viņi varēs piedalīties steikingā un citā ekonomiskā darbībā, kas izvērsta tīklā;
• PoS palielinās ZEC pieprasījumu, jo algoritms atbalsta “inovatīvus izmantošanas scenārijus”;
• pārejot uz PoS, kopienas dalībnieki “iegūs balsstiesības” – ZEC turētāji varēs piedalīties protokola pārvaldībā;
• tīkli uz PoS bāzes ir decentralizētāki, izturīgāki pret uzbrukumiem, kā arī egalitārāki.

“Es uzskatu, ka ZCash pāreja uz PoS piedāvā daudz nozīmīgu uzlabojumu lietderības, drošības un tīkla decentralizācijas ziņā, tāpat kā pašas ZEC monētas lietderības un pieprasījuma ziņā”, – secināja Vilkokss

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top