Visas ziņas

Zcash tīklā samazināta atlīdzība par bloka ieguvi un aktivizēts atjauninājums Canopy

ZCASH tīklā atlīdzības samazinājums

Foto: Stanslavs/shutterstock.com

18. novembrī plkst. 14.37 pēc Latvijas laika anonīmās kriptovalūtas Zcash (ZEC) tīklā notika pirmā atlīdzības samazināšana par bloka ieguvi (halvings), kā arī tika aktivizēts liels atjauninājums ar nosaukumu Canopy, kas likvidē strīdīgo “dibinātāju atlīdzību”.

Blokā 1 046 400 maineru atlīdzība samazinājās no 6,25 ZEC līdz 3,125 ZEC.

Zcash kā bitkoina forks tika palaista 2016. gada 28. oktobrī. Kriptovalūta orientēta uz augsta līmeņa lietotāju anonimitātes nodrošināšanu, izmantojot kriptogrāfisko protokolu zk-SNARKs. Zcash kopējā piedāvājuma limits ir 21 milj. monētu.

“Kriptovalūtas ar fiksētu piedāvājumu – tādas kā Zcash un bitkoins – ir interesantas ne tāpēc, ka to piedāvājums ik pēc četriem gadiem divkārt samazinās, bet tāpēc, ka to izlaides grafiks ir paredzams un determinēts”, – atzīmēja Messari analītiķis Raiens Votkins komentārā Coindesk.

“Gadījumā ar Zcash lielāku interesi izraisa Canopy aktivizācija – tīkla piektā atjauninājuma”, – viņš piebilda. “Šis atjauninājums bija dibinātāju atlīdzības beigas”.

Ar dibinātāju atlīdzību Zcash maineri saņēma 80% par bloka ieguvi un komisijas par transakcijām. Pārējie 20% atlīdzības tika sadalīti starp Electric Coin Company dibinātājiem (9,85%), pašu ECC (5,75%), tās darbiniekiem (2,2%) un Zcash Foundation (2,2%).

Pēc atjauninājuma maineri joprojām saņems 80% atlīdzības par bloku, bet atlikušie 20% tika sadalīti starp jauno grantu fondu (8%), ECC (7%) un Zcash Foundation (5%). Grantu fonds atbalstīs kriptovalūtas attīstību, izmantojot “liela mēroga un ilgtermiņa projektu” finansēšanu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top