Visas ziņas

Bloomberg prognozē zelta cenu pieaugumu 3000 $: Kā reaģēs bitkoins?

Zelta cenas prognoze

Aģentūras Bloomberg analītiķu komanda publicējusi augusta pārskatu par pasaules tirgus stāvokli, kurā teikts par ļoti iespējamu zelta cenu kāpumu līdz 3000 $.
Viens no pārskata autoriem – Maiks Makglouns paziņoja, ka pozitīvie signāli dārgmetālu tirgum izriet no dolāra un ASV akcijām. Šiem aktīviem iestājas korekcijas stadija, tāpēc jau drīz mēs redzēsim – kā ASV fondu tirgus un dolārs nonāks sarkanajā tirdzniecības zonā.

Zelta cenas sāka agresīvi pieaugt 2020. gada augusta sākumā. Ļoti ātri metāls sasniedza augstākās vērtības kopš 2011. gada, pārsniedzot 1920 $ par Trojas unci.
Pašreiz zelts tiek tirgots nedaudz virs 1926 $. Nesen šī aktīva cena sasniedza 2000 $, pēc tam tā samazinājās. Tomēr Makglouns prognozē, ka fundamentālā ziņā tendence nemainās – un zelts drīz vien atkal sāks pieaugt.

Viņš uzsvēra: Centrālās bankas, kas drukā naudu, veicina inflāciju. Tas rada stabilu pamatu drošu aktīvu cenu kāpumam. 2008. gadā zelts sasniedza zemāko vērtību ap 700 $, bet 2011. gadā – augstāko –aptuveni 1900 $. Līdz 2023. gadam tā cena pietuvosies 4000 $.

Prognoze

Šogad Makglouns paredz, ka zelts sadārdzināsies līdz 3000 $ par unci. Šis analītiķis iepriekš vairākkārt atzīmēja zelta un bitkoina augsto korelāciju.
Nesen viņš prognozēja, ka BTC virzīsies apmēram pa tādu pašu trajektoriju – kāda ir dārgmetālam. Ļoti iespējama ir 20 000 $ sasniegšana līdz šī gada beigām. Par pozitīvu tendenci liecina augstā bitkoina adrešu aktivitāte un institucionālo investoru ienākšana kripto sfērā.

Makglouns piebilda, ka pagājušajā gadā bitkoins sasniedza maksimumu 14 000 $ līmenī. Šogad tāds izrāviens pagaidām nav noticis, bet nosacījumi rallija atsākšanai jau ir radīti.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top