Mainings

Pētījums: zelta ieguve ir 20 reizes dārgāka par bitkoina mainingu

 

Izmantojot dilstošu un augošu pieeju bitkoina maineru un zelta ieguves industrijas spēlētāju elektrības patēriņa novērtēšanā – investors Vladimirs Jelivašics no Panda Analytics aprēķinājis, ka btc gadā patērē aptuveni 4,344 megavatus stundā (4,3 miljrd. $), bet zelta ieguve – 92 barelus naftas kā dīzeļdegvielu (6 mljrd. $).

Ņemot vērā, ka pasaules naftas patēriņš ir 34 mljrd. gadā, zelta ieguves industrija patērē 0,27% šī apjoma. Savukārt bitkoina ieguvei katru gadu tiek patērēti 0,07% no pasaulē patērētās elektroenerģijas.

Jelivašics arī ir pārliecināts, ka nav nekādas jēgas salīdzināt bitkoina elektrības patēriņu ar tādām valstīm kā Ekvadora, jo pirmajai kriptovalūtai nav nekā kopēja ar valstu raksturlielumiem.

Saskaņā ar Barrick Gold Corporation pērnā gada pārskatu – vienas unces zelta ieguve izmaksāja apmēram 794 $. Katru gadu vidēji tiek iegūti aptuveni 88 mljrd. unču, kas noved pie skaitļa 70 mljrd. $.

Tomēr Barrick izstrādā vienas no atradnēm ar zemākajām izmaksām pasaulē. Ja pieņem, ka pasaulē pašizmaksa vidēji ir par 25% augstāka, tad pasaules ieguves izmaksas ir 87,3 mljrd. $ – kas ir 20 reizes vairāk nekā analogi bitkoina rādītāji.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top