Visas ziņas

Uzsāk ziedojumu vākšanas kampaņu kriptovalūtā Parīzes Dievmātes katedrāles rekonstrukcijai

Cointelegraph vadītā starptautiskā blokķēdes pasākuma “Blokshow” ietvaros ir uzsākta ziedojumu vākšana kriptovalūtā, lai atbalstītu Parīzes Dievmātes katedrāles rekonstrukciju. Par to 16. aprīlī tika paziņots BlockShow oficiālajā tvitera konta ziņojumā.

BlockShow pasākuma rīkotājkomanda atklāja, ka tā ir uzsākusi ziedojumu vākšanas kampaņu kriptovalūtā Parīzes Dievmātes katedrāles rekonstrukcijai pēc postošā ugunsgrēka, kas piemeklēja katedrāli 15. aprīlī.

BlockShow komanda savā tvitera konta paziņojumā norādīja divas digitālo maku adreses, uz kurām ikviens var pārskaitīt ziedojumus gan bitkoinos (BTC), gan Ethereum (ETH), tāpat arī tika norādīta saite uz fonda Du Patrimoine mājaslapu, kas vāc ziedojumus fiat valūtā.

Francijas Nacionālais radio ziņoja par vairākām citām starptautiskām kampaņām, kuru ietvaros tiek vākti ziedojumi katedrāles rekonstrukcijai, tostarp GoFundMe un La Fondation Avenir du Patrimoine à Paris. Kā ziņo radio, daži no Francijas bagātākajiem cilvēkiem, tostarp Fransuāzas Betankūras-Meijersas ģimene, Bernards Arno un Fransuā Pino. jau ir ziedojuši miljoniem dolāru katedrāles rekonstrukcijai.

Ziņas par ugunsgrēku Parīzes Dievmātes Karedrālē ir piesaistījušas desmitiem pasaules ievērojamāko cilvēku uzmanību. Bijušais ASV prezidents Baraks Obama savā tviterā kontā arī ir izteicis līdzjūtību Parīzei:

“Parīzes Dievmātes Katedrāle ir viens no pasaules lielākajiem dārgumiem, šajā bēdu laikā mēs esam kopā ar Parīzes iedzīvotājiem. Mēs sērojam, kad redzam, ka tiek zaudēta nozīmīga vēstures daļa, bet mums ir cerīgi jāraugās uz rītdienu, kuru varam mainīt.”

Savukārt Eiropadomes prezidents Donalds Tusks teica šādus vārdus:

“Es gribētu teikt mierinājuma vārdus Francijas tautai un izteikt savu solidaritāti ar to, arī kā Gdaņskas iedzīvotājs, es atceros savas pilsētas pagātni, kad 90% pilsētas tika izncināta un nodedzināta, taču vēlāk pilsēta tika atjaunota. Jūs arī pārbūvēsiet savu katedrāli! Šobrīd es aicinu visas 28 Eiropas valstis piedalīties šajā uzdevumā.”

Kriptovalūtas un blokķēdes nozare ir pakāpeniski ienākusi labdarības sektorā, kas nodrošina nozarei lielāku caurredzamību un uzticību. Nesen ASV kriptomaksājumu apstrādes nodrošinātājs BitPay un bezpeļņas un labdarības organizācija Wikimedia Foundation apvienoti ir nolēmuši pieņemt ziedojumus kriptovalūtā.

Pagājušā gada decembrī Dublinas jaunizveidots uzņēmums AID:Tech sadarbībā ar Īrijas Sarkano Krustu, ir izveidojuši uz blokķēdes tehnoloģiju balstītu jaunu lietojumprogrammu, kas nodrošina labdarības ziedojumu caurredzamību.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top