Mainings

Ziemeļkoreja mēģinājusi nodarboties ar rūpniecisku mainingu

 

Ziemeļkoreja mēģinājusi nodarboties ar rūpniecisku maininguDienvidkorejas zinātnieki konstatējuši, ka Ziemeļkoreja pagājušajā gadā – periodā no maija līdz jūlijam – ir mēģinājusi mainot bitkoinu, bet vēlāk atmetusi mēģinājumus organizēt kriptovalūtu rūpniecisko ieguvi.

Dienvidkorejas valsts attīstības bankas (KDB) zinātniski pētnieciskā nodaļa atklājusi informāciju par pētniecības grupas darbību paziņojot, ka Ziemeļkoreja ir mēģinājusi sākt bitkoina rūpniecisku mainingu 2017. gada starptautisko sankciju pastiprināšanas periodā. KDB ziņojumā teikts, ka Ziemeļkoreja īpaši interesējas arī par anonīmām kriptovalūtām un tokeniem.

Pētījumā atzīmēts, ka pirmā kriptovalūtu transakcija valstī fiksēta 2014.g. Kaut gan Ziemeļkorejas valdība tur noslēpumā informāciju par jebkādu darbību, kas saistīta ar digitālajiem aktīviem, tiek uzskatīts, ka varas iestādes jau sen pēta un eksperimentē ar kriptotehnoloģijām.

Dienvidkorejas ziņojums apstiprina, ka Ziemeļkoreja joprojām izskata virtuālās valūtas kā alternatīvus finansēšanas līdzekļus, jo no vairuma valstu puses attiecībā pret Ziemeļkoreju ir ieviestas tirdzniecības un ekonomiskās sankcijas saistībā ar valsts kodolprogrammu. Tomēr ziņojumā tiek apgalvots, ka Ziemeļkoreja ir atteikusies no saviem centieniem kriptovalūtu ieguvē.

Ziemeļkoreja bieži tiek apsūdzēta kriptovalūtu biržu uzlaušanā. Iepriekš Dienvidkoreja apgalvoja, ka Ziemeļkoreja ir nozagusi desmitiem miljonu dolāru kriptovalūtā hakeru uzbrukumos kripto biržām. Ziemeļkoreja ir arī galvenā aizdomās turamā par tirdzniecības platformas Youbit uzlaušanu pērnā gada decembrī.

Atgādināsim, ka oktobrī Ziemeļkorejā notiks pirmā blockchain konference ar ekspertiem no visas pasaules.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top