Visas ziņas

Ziemeļkoreja sūta uz Krieviju kravas vagonus ar nezināmu saturu: skaits ir nepieredzēts

Ziemeļkoreja sūta uz Krieviju kravas vagonus ar nezināmu saturu: mērogs ir nepieredzēts

Satelītnovērošana ir fiksējusi vēl nepieredzēta apjoma Ziemeļkorejas kravu sūtījumus uz Krieviju. Iespējams, ka ir sākušās Korejas bruņojuma piegādes uz Krieviju. Par to ziņoja ASV Stratēģisko un starptautisko pētījumu centra Beyond Parallel eksperti.

Centra darbinieki ir analizējuši Ziemeļkorejas pilsētas Tumaganas, kas robežojas ar Krieviju, satelītuzņēmumus. Pagājušajā ceturtdienā, 5. oktobrī, uz tur esošā dzelzceļa tika konstatēti 73 kravas vagoni, kas devās uz Krievijas Federācijas teritoriju. Šim loģistikas mezglam tas ir nepieredzēti liels skaits.

Kravu pieaugums notiek pēc tam, kad Ziemeļkorejas diktators Kims Čenuns septembrī apmeklēja Krievijas Federāciju un tikās ar savu Krievijas kolēģi Vladimiru Putinu. Toreiz izskanēja baumas, ka viņu tikšanās galvenais temats būs korejiešu ieroču piegāde Krievijai.

Spriežot pēc aktivitātēm uz robežas, vienošanās par to ir panākta. “Tas, ka Krievijas Federācija bija spiesta ķerties pie palīdzības lūgšanas KTDR, norāda uz tās pieaugošo starptautisko izolāciju un nožēlojamo stāvokli Krievijas militāri rūpnieciskajā kompleksā, kas nespēj apmierināt savas armijas vajadzības,” informē Beyond Parallel. Savukārt Ziemeļkorejai ir vajadzīgas pārtikas un energoresursu piegādes. Un, iespējams, ka tieši tā Krievijas Federācija maksās par bruņojumu.

Avots: Beyondparallel

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top