Visas ziņas

Pētījums: Ziemeļkoreja sākusi aktīvāk mainot Monero

Monero mainings

Saskaņā ar ASV kibernoziedzības kompānijas Recorded Future datiem – Ziemeļkoreja palielina kriptovalūtas Monero (XMR) mainingu.

Monero tīkla trafiks Ziemeļkorejas IP diapazonā kopš 2019. gada maija palielinājies “vismaz desmit reizes”, padarot to par vispopulārāko maininga digitālo aktīvu KTDR (maininga jaudas pārspēj pat bitkoinu).

Šī privileģēšana izskaidrojama ar faktu, ka XMR mainingu var veikt ar nespecializētām iekārtām, kas samazina ekspluatācijas izmaksas un novērš nepieciešamību importēt maininga iekārtas no ārzemēm. Turklāt Monero paaugstinātais anonimitātes līmenis ļauj Ziemeļkorejai droši slēpt līdzekļus un apiet sankcijas, kuras šai valstij noteikusi ASV un ANO Drošības padome.

“Mēs uzskatām, ka kriptovalūtas Ziemeļkorejai ir kļuvušas par neatkarīgu un vāji regulējamu ienākumu gūšanas avotu, kā arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu pārvietošanas un izmantošanas līdzekli”, – teikts pārskatā.

Šī maininga darbība slēpjas aiz komplicēta IP adrešu tīkla, tāpēc analītiķi nespēj noteikt XMR hashrate daļu, aiz kuras varētu stāvēt Ziemeļkoreja.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top