Bez tēmas

Ziemeļkorejas kibernoziedzinieki turpina uzbrukt kriptovalūtas platformām

HACKED

Ziemeļkorejas kibernoziedzinieki turpina mērķtiecīgi uzbrukt kriptovalūtas platformām Eiropā un Āzijā

Ziemeļkoreja ir kļuvusi par vienu no ievērojamākajām valstīm visā pasaulē, tai veltītās uzmanības ziņā.  Tas nav pārsteidzoši, ņemot vērā nesen veiktās raķešu pārbaudes un liela mēroga valsts sponsorētus kiberuzbrukumus. Tieši kiberuzbrukumi ir nonākuši mediju intereses lokā.  Pastāv baumas, ka Ziemeļkorejas kibernoziedzinieku mērķis ir atkārtoti veikt uzbrukumu Bitkoin pakalpojumu nodrošinātājiem.

Ziemeļkoreja ir ieinteresēta jūsu Bitkoin valūtā

Pēdējos mēnešos esam dzirdējuši dažādas runas saistībā ar Bitkoinu un Ziemeļkoreju. Ir bijuši mēģinājumi no Ziemeļkorejas valsts sponsorētiem pārstāvjiem veikt kiberuzbrukumus Bitkoin valūtas biržām.  Tomēr nav pierādīts, ka šie apgalvojumi ir patiesi, lai gan tie ir samērā satraucoši, lai neteiktu vairāk. Ziņu aģentūra Sky News  ir norādījusi, ka varam gaidīt jaunus kiberzubrukumu mēģinājumus nākotnē.

Apvienotās Karalistes ziņu izlaidums citē neatkarīgās drošības pētnieces apgalvojumu, ka šobrīd ir vērts iegādāties Bitkoinus. Ne tikai kriptovalūtas vērtība ir pārsniegusi ikviena prognozes, bet tā arī ir daudz vieglāk iegūstama, nekā fiziskā valūta. Bez tam, Bitkoins ir neatmaksājams, kad tiek izpildīta transakcija un apstiprināta tīklā.  Kibernoziedziniekam ir ļoti izdevīgs šāds izvēlētais mērķis, ņemot vērā to, ka noziedzinieks var izņemt naudu pirms cilvēks ir ievērojis, ka ir noticis noziegums.

Lai gan par Bitkoinu ir runāts dažādi, tai piemīt arī samērā interesanti aspekti. Ziemeļkoreja nav valsts, kurā tiek izmantota Bitkoin valūta, bet tajā , ja tā var teikt, ir vibrējoša ekosistēma. Valsts sponsorētajiem kibernoziedziniekiem diez vai interesētu Bitkoin valūta, ja viņi nebūtu pārliecināti, ka var iegūt lielu naudas apjomu.  Kā viņi plāno veikt šos uzbrukumu un iegūt šo naudu, tas nav zināms.

Drošības pētniece un viņas kolēģes ir pētījušas vairāku kibernoziedzinieku grupējumu uzbrukumus, ieskaitot Lazarus, Andariel, un Bluenoroff, kas ir saistīti ar Ziemeļkoreju. Lielākoties viņu mērķis ir finanšu organizācijas Eiropā un Dienvidkorejā, taču viņi savu uzmanību nav novērsuši arī no kriptovalūtas biržām. Kā esam redzējuši iepriekš, vairākas Dienvidkorejas valūtas biržas ir jau piedzīvojušas kiberuzbrukumus. Protams, šādi uzbrukumi netiks apturēti vienas dienas laikā, drīzāk situācija aizvien vairāk saasinās.

Labi gan, ka lielākā daļa šo kiberuzbrukumu ir bijuši neveiksmīgi. Tas nozīmē, ka kiberdrošības jomā ir jaušami uzlabojumi un panākumi. Šobrīd Bitkoina biržām būtu vismazāk nepieciešams liels kiberuzbrukums, kas, iespējams, Bitkoina cenu lielā mērā samazinātu.  Pagājušajā nedēļā kiberuzbrukumu piedzīvoja Nicehash, taču šis incidents nav ietekmējis Bitkoina vērtību. Tomēr nav pamata domāt, ka Bitkoins ir ļoti stabils.

Būs interesanti redzēt, ko Ziemeļkoreja plāno darīt turpmāk. Kaut gan ir redzams, ka šīs valsts veikto uzbrukumu pamatā ir vēlme pēc naudas līdzekļu ieguves un situācija noteikti šajā sakarā kļūs vēl sarežģītāka. Iespējams, tuvākajā laikā kibernoziedzinieku uzmanība tiks vērsta uz darknet tirgu, jo šajā laukā bieži tiek veiktas transakcijas ar Bitkoin valūtu. Ļoti satraucoši notikumi ap šo visu norisinās, kā mēs to varam vērot.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top