Tehnoloģijas

Zinātnieki ir izstrādājuši “dzīvos robotus”, kas spēj vairoties

Robots vairojas

Pasaulē pirmie “dzīvie roboti” tagad spēj to, kas ir nepieciešams jebkuras sugas izdzīvošanai: vairoties.

Šie ksenoboti izmanto pilnīgi jaunu bioloģiskās pašreplikācijas veidu, kā liecina jaunākā pētījuma publikācija.

Pētījumā tika atklāts, ka ksenoboti no atsevišķām šūnām var radīt  ksenobotu mazuļus. Pēc dažām dienām šie pēcnācēji jau izaug un izskatās tāpat kā viņu vecāki, tad pēcnācēji var atkal radīt jaunus mazuļus.

Milimetru platie ksenoboti sastāv no dzīvām šūnām, kas ir ņemtas no varžu embrijiem. Ksenoboti var paši radīt savus mazuļus, taču iepriekš viņi drīz pēc tam nomira. Lai “vecākiem” būtu iespēja redzēt savus “bērnus” augam, pētnieki pievērsās mākslīgajam intelektam.

Pētnieku komanda izmantoja evolūcijas algoritmu, lai pētītu miljardiem potenciālo šūnu formu un atrastu tādu formu, kas būtu efektīva pašreplicēšanas metodei. Pēc tam pētnieki izveidoja šādas šūnu formas ksenobotu un pārbaudīja to bērnu audzināšanas prasmes.

Pētnieki atklāja, ka mākslīgā intelekta radītais vecāks var izmantot savu Pakmena formas muti cilmes šūnu veidošanai pēcnācējā. Tad viņu “bērniem” piedzima mazbērni, tad mazmazbērni un mazmazmazbērni. Izveidojās ksenobotu dinastija. Ja iepriekš ksenoboti bija spējuši reģenerēties tad, šī ir pirmā reize, kad viņi var izveidot ģimeni.

Iespējams, ka šie pētījuma rezultāti rada zināmas bažas, bet pētnieki paredz optimistiskus rezultātus. Viņi uzskata, ka ar šo ksenobotu palīdzību varēs veicināt daudzu tehnoloģiju attīstību, kas attīrītu mikroplastmasu un pat ļautu izstrādāt jaunas zāles.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top