Visas ziņas

Zinātnieki ir noskaidrojuši, kā “klusais vairākums” pārvalda bitkoina cenu

 

BTC cenas pētījums

Bitkoina cena var pieaugt desmitiem reižu, pateicoties sociālo tīklu lietotāju komentāriem un postiem

Amerikas Stīvensa Tehnoloģiskā institūta pētnieku grupa noskaidrojusi, ka bitkoina cena var pieaugt desmitiem reižu, pateicoties sociālo tīklu lietotāju komentāriem un postiem. Tāds ekspertu vērtējums publicēts žurnāla The Journal of Management Information Systems lappusēs.

Zinātnieki nonākuši pie šī secinājuma, izpētot foruma Bitcointalk lietotāju komentārus divu gadu laikā un postus Twitter tādā pašā periodā, kuros tiek pieminēts bitkoins – to bija 3,4 milj.

Analītiķi iedalījuši komentārus pozitīvos un negatīvos, bet to autorus – divās kategorijās: aktīvie lietotāji un “klusais vairākums” – cilvēki, kas reti pieminējuši bitkoinu.

Rezultātā zinātnieki nonākuši pie diezgan negaidīta slēdziena: izrādījās, ka aktīvo lietotāju komentāri un posti gandrīz neietekmēja bitkoina cenas dinamiku, tostarp – pateicoties skopajiem “klusā vairākuma” izteikumiem – cena reizēm pieauga desmitiem reižu.

Pētījuma vadītājs šo paradoksu paskaidro ar to, ka sociālo tīklu aktīvajiem lietotājiem var būt konkrēti nodomi, proti, radīt “haipu” bitkoina vai citu kriptovalūtu kursa uzpumpēšanai, kurās viņi ir investējuši. Tāpēc to teiktais, kuri par bitkoinu raksta reti un, visticamāk, patiesi pauž domas, ir daudz svarīgāks un vairāk ietekmē kursu, nekā uzmācīgie izteicieni, atbalstot vai nostājoties pret to vai citu monētu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top