Visas ziņas

Autori par savu noslēpumaino ziņojumu, kas atstāts pēdējā blokā pirms bitkoina halvinga

Bitkoina blokā pirms trešā halvinga maininga pūls F2Pool ievietoja mistisku paziņojumu par 2020. gada finanšu krīzi. Ziņa ir avīzes The New York Times virsraksts un atsauce uz analogu paziņojumu, kuru atstājis vienpadsmit gadus atpakaļ kriptovalūtas izveidotājs Satoši Nakamoto BTC pirmajā blokā. Pēc pāris dienām pūla F2Pool līdzdibinātājs ieviesa vairāk skaidrības šajā stāstā par paziņojumu, kas tagad uz visiem laikiem paliks blokķēdē.

Atgādinām, ka bitkoina pēdējais halvings – kas tā vēsturē ir trešais – notika pirmdien, 11. maijā. Nozīmīgo bloku ar numuru 630 000 atrada plkst. 22.23 pēc Latvijas laika. Attiecīgi – pēdējais pirms halvinga bija bloks 629 999 – tieši tas pēdējais atnesa maineriem atlīdzību 12,5 BTC apmērā.

Vēstījums

F2Pool ieguva pēdējo bloku pirms halvinga, tāpēc tā vadība varēja ierakstīt savu paziņojumu blokķēdē. Tādējādi tika iemūžināta šāda rindiņa:

NYTimes 09/Apr/2020 With $2.3T Injection, Fed’s Plan Far Exceeds 2008 Rescue

NYTimes 09/Aprīlis/2020 Pateicoties 2.3 triljonu dolāru injekcijai, ASV FRS ekonomikas glābšanas plāns ir pārsniedzis 2008. gada tēriņus.

Tas ir raksta virsraksts New York Times. Arī bitkoina izveidotājs Satoši Nakamoto pirmajā blokā ievietoja publikācijas virsrakstu.

Bitkoina blokā pirms trešā halvinga maininga pūls F2Pool ievietoja mistisku paziņojumu

Un tas nav tikai nejauši izvēlēts laikraksta ziņu virsraksts. F2Pool ziņu sāka izvēlēties jau vairākus mēnešus pirms paša halvinga – sacīja Čuns. Šeit citāts, kurā viņš dalījies ar komandas pieeju halvinga procedūrai.

Vēsture atkārtojas. Koronavīrusa dēļ mūs pārņēmusi kārtējā finanšu krīze – līdzīga tai, kuras liecinieks bija Satoši Nakamoto 2008. gadā. Tikai šoreiz problēmas mērogs ir daudzreiz lielāks.
Avīze The New York Times netika izvēlēta nejauši – saskaņā ar F2Pool līdzdibinātāja sacīto, tā ir The Times ASV variants.

Atgādinām – virsrakstu no The Times Satoši minēja bitkoina pirmajā blokā. Tas skanēja tā.:

The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks

The Times 03/Janvāris/2009 Kanclers atrodas uz robežas saistībā ar atkārtotas finanšu palīdzības sniegšanu bankām.

Starp šo ziņojumu un ziņu, ko F2Pool iemūžināja pirms trešā halvinga, ir saskatāms simbolisms. Proti – maineri vēlējas ne tikai parādīt cieņu Satoši, bet arī nodot vēstījumu.

Šo vienpadsmit gadu laikā tradicionālajā ekonomikā nekas nav mainījies: aizvien tās pašas problēmas un krīzes. Valdības atkal drukā naudu, un lielās korporācijas turpina saņemt miljoniem dolāru lielu palīdzību. Un šo nepatikšanu fonā bitkoins turpina attīstīties un plaukt. Halvings iezīmē “jaunas ēras sākumu” bitkoinam. Proti – līdz ar katru atlīdzības samazināšanu kriptovalūta ieiet jaunā savas attīstības etapā.

Šeit F2Pool pārstāvju citāts: Fakts, ka bitkoina halvings ir nozīmīgs notikums blokķēdei un visiem kriptovalūtu industrijas dalībniekiem, pierāda eksperimenta panākumus decentralizētas valūtas izveidē, kas pastāv jau gandrīz 12 gadus un pastāvēs arī nākotnē. Ir ļoti paliekoši šādā laikā iemūžināt šodienas ziņas.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top