Visas ziņas

Ziņojums par mākslīgo intelektu un demokrātiskajām vērtībām

Ziņojums par mākslīgo intelektu un demokrātiskajām vērtībām

12.decembrī, starptautiskajā kiberdrošības dienā, tiešsaistes formātā notika Mākslīgā intelekta un digitālās politikas centra (Center for AI and Digital Policy), Mākslīgā intelekta Pasaules Sabiedrības Inovāciju Tīkla (AI World Society Innovation Network) un Maikla Dukaka līderības un inovācijas institūta (Michael Dukakis Institute for Leadership and Innovation) seminārs par mākslīgo intelektu un demokrātiskajām vērtībām, kurā tika prezentēts ziņojums par Quad grupu, neoficiālu stratēģisko forumu starp ASV, Japānu, Austrāliju un Indiju, ko uztur daļēji regulāri samiti, informācijas apmaiņa un militārās mācības starp dalībvalstīm. Pasākuma laikā Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Lejena saņēma īpašu balvu no Bostonas globālā foruma.

Seminārā secinājumus no Rīgas Konferences 2020 Quad Rountable diskusijas prezentēja Sandis Šrāders, Latvijas Transatlantiskās organizācijas valdes loceklis, un vēstnieks P. S. Raghavans, Nacionālās drošības konsultatīvās padomes priekšsēdētājs no Indijas. Ziņojums tapis sadarbībā ar Bostonas Globālo Forumu (Boston Global Forum) un Baltijas Aizsardzības koledžu (Baltic Defence College).

Ziņojuma autori ir Dr. Sandis Šrāders, Baltijas Aizsardzības koledža, Latvijas Transatlantiskās organizācijas Valdes lockelis, Nazli Choucri, MIT, Bostonas Globālā Foruma valdes loceklis, Ngujens Anhs Tuans, (Nguyen Anh Tuan) Bostonas Globālā Foruma izpilddirektors un vēstnieks P. S Raghavans, Nacionālās drošības konsultatīvās padomes priekšsēdētājs no Indijas. Quadrilateral iniciatīva, ko iniciēja Japānas premjerministrs Shinzo Abe, neoficiāli nosaukta par “Quad”, ir sapulcējusi vadītājus no ASV, Indijas, Austrālijas un Japānas, lai jau kopš 2007.gada apspriestu kopīgās problēmas. Grupa tikās Rīgas konferencē 2020, lai apspriestu problēmas, kas saistītas ar kopīgu interešu ievērošanu un jaunu jautājumu risināšanu ne tikai reģionālā kontekstā, bet arī saistībā ar tādiem jautājumiem kā globālās drošības, miera un sociālā līguma izmaiņas saistībā ar mākslīgā intelekta izmantošanu. “Quad” un starptautiskā sabiedrība apzinās problēmas un iespējas, ko sniedz mākslīgais intelekts, tāpēc sociālā līguma uzdevums šādā situācijā ir novērst visus negatīvos riskus demokrātijai un palielināt ieguvumus, ko šāda tehnoloģiskā attīstība varētu sniegt.

Informāciju sagatavoja Rovena Berga.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top