Tehnoloģijas

Zviedris startēs “Porsche Carrera Cup Benelux”, starp konkurentiem arī WRC čempions Rovanpera

Zviedris startēs “Porsche Carrera Cup Benelux”, starp konkurentiem arī WRC čempions Rovanpera

Pēc “Porsche Sprint Challenge NEZ” titula izcīnīšanas pagājušajā gadā “Porsche AG” sertificētais “Porsche Experience” instruktors Valters Zviedris šosezon spers lielu soli uz priekšu un startēs spēcīgajā “Porsche Carrera Cup Benelux” čempionātā. Starp Latvijas vadošā autošosejas pilota konkurentiem šogad būs ne vien jaunie talanti no astoņām Eiropas valstīm, bet arī divkārtējais pasaules čempions rallijā Kalle Rovanpera.
Beļģijā un Nīderlandē bāzētais “Porsche Carrera Cup Benelux” čempionāts pēdējo gadu laikā izveidojies par lielisku platformu, kurā sevi parādīt jaunajiem braucējiem no visas Eiropas. Seriāla starptautisko statusu apliecina tas, ka kopš 2018. gada čempiona titulu izcīnījuši piloti no četrām dažādām valstīm un ka vairums no tiem savu karjeru tālāk turpinājuši pasaulē spēcīgākajā “Porsche” čempionātā – “Porsche Supercup” – un prestižajos “GT3” klases seriālos.

Bez spēcīgās un starptautiskās konkurences “Porsche” Beniluksa seriāls izceļas arī ar trasēm, kurās tiek aizvadītas sacensības. Četri no sešiem posmiem notiek leģendārās F1 trasēs (Spā-Frankoršampa, Imola, Zandvorta un Red Bull Ring), savukārt atlikušie divi posmi norisinās tikpat aizraujošās vietās – bijušajā F1 trasē Zolderā un motošosejas ātruma katedrālē Asenā.

Vēl viena “Porsche Carrera Cup Benelux” pievienotā vērtība ir tā, ka sacensību posmi notiek kopā ar pasaules un Eiropas līmeņa čempionātiem. Piemēram, sezonas atklāšana Spā-Frankoršampā tiks aizvadīta FIA Pasaules izturības čempionāta (FIA WEC) posma ietvaros, savukārt otrais posms Zandvortā notiks kopā ar leģendāro “DTM” seriālu.

Zviedris startēs “Porsche Carrera Cup Benelux”, starp konkurentiem arī WRC čempions Rovanpera

“Ar lielāko prieku šogad pievienošos “Porsche Carrera Cup Benelux” čempionātam. Pēc “Porsche Sprint Challenge NEZ” Ziemeļeiropas titula izcīnīšanas šis būs kā lielisks nākamais solis manā karjerā, jo varēšu sacensties ar jauniem, ātriem un labiem braucējiem, pilotējot sev labi zināmo “Porsche 911 GT3 CUP” automašīnu. Šis ir ļoti labs čempionāts, lai sevi parādītu uz Eiropas skatuves un arī iegūtu daudz ko jaunu. Priecājos to darīt kopā ar “Q1-Trackracing” komandu, kurai ir liela un laba pieredze šajā čempionātā. Nevaru vien sagaidīt, kad varēšu iziet uz starta tādās leģendārās trasēs kā Spa un Imola,” sajūsmu par pievienošanos spēcīgajam čempionātam neslēpj Valters Zviedris.

Dalība šāda līmeņa sacensībās, protams, nebūtu iespējama bez atbalstītājiem, kuriem Zviedris vēlas pateikt īpašu paldies: “Man ir liels prieks, ka ar mani kopā turpina būt “Baltijas Sporta Auto – Porsche Latvija”, “Optibet Latvija”, Jūrmalas pilsēta, “Blue Shock Race”, “Joker klubs”, “Energolukss”, “I-Con” un SIA “Dārta”, kā arī liels paldies “Industrial Service Partner”, kas mums pievienojušies šogad!”

Latviešu autosportists gan uzsver, ka “arī šogad dodamies lielā avantūrā, jo budžets visai sezonai mums vēl nav. Tiesa gan arī pagājušajā gadā sākotnēji plāns bija nobraukt tikai pusi sezonas, tomēr beigās nobraucām visu un izcīnījām titulu! Ticam, ka arī šogad mums izdosies atrast līdzekļus, lai nobrauktu visu sezonu un cīnītos par augstākajām vietām”.

Trešdien, 3. aprīlī, Zandvortas trasē Zviedris piedalījās oficiālajā “Porsche Carrera Cup Benelux” testa un mediju dienā, aizvadot pirmos apļus pie sava šīs sezonas “Porsche 911 GT3 CUP” stūres.

“Trase ļoti īpatnēja un sarežģīta, kā arī visas dienas garumā bija mainīgi laika apstākļi, tāpēc līdz galam ar Zandvortu vēl nesadraudzējos. Testu laikā iepazinos arī ar ātrajiem un pieredzējušajiem komandas biedriem Dirku un Nielsu, kuri ir priecīgi, ka varēsim šogad savstarpēji salīdzināt datus un kopā uzlabot savu sniegumu. Līdz sezonas sākumam ar komandu noteikti vēl aizvadīšu testus, kā arī gatavošos Spa trasei simulatorā, lai jau pirmajā posmā varētu uzrādīt labu sniegumu,” tā par aizvadīto testa dienu un gatavošanas pirmajam posmam latviešu pilots.

Zviedris startēs “Porsche Carrera Cup Benelux”, starp konkurentiem arī WRC čempions Rovanpera

Porsche Carrera Cup Benelux 2024. gada kalendārs:
1. posms, Spa (Beļģija), 9.-11. maijs
2. posms, Zandvort (Nīderlande), 7.-9. jūnijs
3. posms, Imola (Itālija), 5.-7. jūlijs
4. posms, Assen (Nīderlande), 2.-4. augusts
5. posms, Red Bull Ring (Austrija), 13.-15. septembris
6. posms, Zolder (Beļģija), 11.-13. oktobris

Par SIA “Baltijas sporta auto”

Oficiālais “Porsche pārstāvis Latvijā SIA “Baltijas sporta auto” lepojas ar dinamisku un zinošu komandu, kā arī 20 gadu pieredzi auto tirdzniecības industrijā. “Baltijas sporta auto” ir autorizētais “Porsche” dīleris Latvijā, kas nodrošina uzticamu un uz klientiem orientētu tirdzniecību un auto servisu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top