Tehnoloģijas

“Porsche” nāk klajā ar jaunu sacīkšu automobili 718 Cayman GT4 RS Clubsport

"Porsche" nāk klajā ar jaunu sacīkšu automobili 718 Cayman GT4 RS Clubsport

“Porsche”, turpinot pasaules pirmizrādes Losandželosā, iepazīstinājis ar jaunu, vēl ātrāku sacīkšu automobili “718 Cayman GT4 RS Clubsport”, teikts uzņēmuma paziņojumā.

Automašīna ar vidū izvietotu dzinēju balstīta uz jauno “718 Cayman GT4 RS” koplietošanas ceļiem paredzēto modeli, kas arī tikko piedzīvojis savu pirmizrādi Losandželosā.

Būtiskākās izmaiņas ir 4.0 litru sešu cilindru bokserdzinējs. Šis augsto apgriezienu dzinējs aizgūts no “911 GT3 Cup” sacīkšu automobiļa, un “718 Cayman GT4 RS Clubsport” tas attīsta 500 ZS – par 75 ZS vairāk salīdzinājumā ar iepriekšējo “GT4 Clubsport” modeli.

Papildus vairākām uzlabotām detaļām galvenā uzmanība jaunā “718 Cayman GT4 RS Clubsport” izstrādē veltīta vispārējās veiktspējas turpmākai uzlabošanai. Standarta aprīkojumā uzstādītā septiņu ātrumu divsajūgu pārnesumkārba (PDK) tagad izmanto visus septiņus, nevis sešus pārnesumus. Visiem pārnesumiem ir īsāka attiecība, nekā iepriekšējā modelī.

Atkarībā no trases un katra sacīkšu seriāla regulējumiem jaunais “718 Cayman GT4 RS Clubsport” spēj sasniegt pat par vairāk nekā 2% īsākus apļu laikus, salīdzinot ar iepriekšējo modeli. Homoloģētais automobilis jau uzreiz no rūpnīcas ir gatavs lietošanai trasē, un to iespējams izmantot SRO sacīkšu seriālos visā pasaulē bez papildu modifikācijām.

“Izstrādājot šo jauno automobili, esam izmantojuši mūsu pieredzi, kas gūta pēdējos trīs gados ar iepriekšējo “GT4 Clubsport” modeli, kā arī esam ņēmuši vērā klientu vēlmes,” norāda “Porsche Motorsport” tirdzniecības un izplatīšanas vadītājs Mihaels Dreisers.

Pēc Dreisera teiktā, ātrāki apļu laiki apvienojumā ar papildu vadāmības uzlabojumiem sniedz “Porsche” klientiem konkurētspējīgu produktu gaidāmajai sacīkšu sezonai GT4 klases sacīkstēs visā pasaulē.

"Porsche" nāk klajā ar jaunu sacīkšu automobili 718 Cayman GT4 RS Clubsport

“Porsche” “981” paaudzes “Cayman GT4 Clubsport” automobiļus sāka piedāvāt 2016. gadā. Līdz 2018. gadam kopumā uzbūvēts 421 automobilis. Nākamās paaudzes modelis, kas balstīs uz “718 Cayman GT4”, debitēja 2019. gadā. Arī tā bija ārkārtīgi veiksmīga automašīna, kas līdz šim saražota aptuveni 500 vienībās.

Viens no lielā pieprasījuma iemesliem ir šo automobiļu zemās ekspluatācijas izmaksas. Sacīkšu seriālos labi pierādītu ražošanas tehnoloģiju izmantošana apvienojumā ar sacīkstēm paredzētām detaļām ievērojami samazina klientu komandu izdevumus.

“718 Cayman GT4 RS Clubsport” turpina šo tradīciju un piedāvā papildu uzlabojumus konkurētspējas ziņā. No pašreizējā “911 GT3 Cup” sacīkšu automobiļa aizgūtais 500 ZS 4,0 litru sešu cilindru bokserdzinējs ir par gandrīz 18% jaudīgāks, nekā 3,8 litru dzinējs, kas izmantots iepriekšējā modelī.

Pateicoties optimizētai gaisa ieplūdei, maksimālo jaudu dzinējs sasniedz pie 8300 apgriezieniem minūtē, kas ir par 800 apgriezieniem vairāk nekā iepriekšējai versijai. Tāpat jaunais dzinējs spēj sasniegt 9000 apgriezienus minūtē. Tas attīsta 465 ņūtonmetru (Nm) griezes momentu pie 6000 apgriezieniem minūtē, nevis 425 NM pie 6600 apgriezieniem, kā tas bija iepriekš. Tādējādi tiek veidots paplašinātais ātruma diapazons, krietni atvieglojot braukšanu ar šo automobili gan profesionāliem braucējiem, gan amatieriem.

"Porsche" nāk klajā ar jaunu sacīkšu automobili 718 Cayman GT4 RS Clubsport

Arī šasijas modifikācijas uzlabojušas “718 Cayman GT4 RS Clubsport” vadību. Amortizatoru tehnoloģija ir pilnībā pārveidota, lai sasniegtu optimizētu automobiļa vispārējo kontroli.

Starp uzlabojumiem ir divpusēji regulējami amortizatori, kā arī regulējami zobena tipa šķērsstabilizatora stieņi priekšā un aizmugurē. Tāpat iespējams regulēt automašīnas augstumu, riteņu sagāzumu un savērsumu. Turklāt priekšējai un aizmugurējai asij tagad pieejamas arī trīs dažāda stipruma atsperes.

Īpašas NACA lūkas dzinēja pārsegā paredzētas, lai efektīvāk novirzītu gaisa plūsmu lielo bremžu sistēmai, kas ietver 380 milimetru tērauda bremžu diskus. “Porsche” stabilitātes vadības sistēma (PSM) radīta īpaši autosportam un ietver slēdzi saķeres kontrolei (TC), ABS un uzlabotu stabilitātes kontroles sistēmu.

Pirmšķirīga aerodinamika nodrošina, ka precīzā un kontrolējamā “718 Cayman GT4 RS Clubsport” vadība saglabā labu līdzsvaru pat ātros līkumos. Aerodinamikas elementi priekšējā bampera sānos un pagarinātā priekšējā spoilera lūpa palielina piespiedējspēku priekšējai asij.

Riteņu arku ventilācijas lūkas, kam iedvesma gūta no “911 GT3 R”, un gaisa atveres, kas īpaši radītas gaisa turbulences mazināšanai ap priekšējiem riteņiem, kā arī pilnībā noslēgta šasija optimizē gaisa plūsmu līdz gaisa izkliedētājam automobiļa aizmugurē. “Gulbja kakla” aizmugurējais spoileris tagad ieguvis 20 milimetrus garu “Gurney” atloku, bet pielāgošanas diapazons palielināts ar diviem papildu posmiem.

Iepriekšējais “718 Cayman GT4 Clubsport” bija visu laiku pirmais sērijveida ražošanas sacīkšu automobilis, kurā izmantotas no atjaunojamas, dabīgas šķiedras kompozītmateriāliem izgatavotas detaļas.

Jaunā “GT4 RS Clubsport” gadījumā šī materiāla izmantošana ir vēl plašāka. Papildus durvīm un aizmugurējam spoilerim no šī materiāla izgatavots arī dzinēja pārsegs, spārni, aerodinamikas komponentes priekšā un stūre. Šo lina bāzes šķiedru izmantošanu kā alternatīvu oglekļa šķiedru kompozītmateriāliem tagad iespējams pārbaudīt autosportā, lai turpmāk to pielietotu arī koplietošanas ceļiem paredzētos automobiļos.

“Porsche” jau 70 gadus autosportu izmantojusi kā izmēģinājuma vietu tehnoloģijām, procesiem un materiāliem, kam pastāv potenciāls tikt izmantotiem koplietošanas ceļiem paredzētos automobiļos.

"Porsche" nāk klajā ar jaunu sacīkšu automobili 718 Cayman GT4 RS Clubsport

“718 Cayman GT4 Clubsport” aprīkots tā, lai atbilstu visiem priekšnosacījumiem, kas ļauj tam piedalīties sacīkstēs uzreiz pēc izlaišanas no rūpnīcas. Šim automobilim ir iemetināts drošības karkass un regulējams “Recaro” sacīkšu sēdeklis, sešu punktu sacīkšu drošības jostas un drošības tīkli, kā arī uguns dzēšanas sistēma un iebūvēta pneimatiskā sistēma ar trīs domkratiem.

Jaunais drošības putuplasts braucēja pusē atbilst SRO sacīkšu seriāla starptautiskajām prasībām. FT3 drošības degvielas tvertnē iespējams iepildīt līdz 115 litriem degvielas, tādējādi automobilis ir piemērots izturības sacīkstēm.

Turklāt “Porsche” piedāvā divas atšķirīgas izplūdes sistēmas, ļaujot “GT4 RS Clubsport” izmantot trasēs ar bargākiem trokšņu ierobežojumiem. Automobilis ir arī sagatavots homoloģētu priekšējo lukturu vai atverēm dzinēja pārsegā pievienošanai ātrākai degvielas uzpildei, lai nodrošinātu, ka automašīnu var ātri pielāgot nakts izturības sacīkstēm.

Papildu informācija, video un foto materiāli pieejami “Porsche Newsroom”: newsroom.porsche.com
Twitter kanāls @PorscheRaces tiešraidē sniedz jaunākās ziņas no “Porsche Motorsport” ar svaigāko informāciju un fotogrāfijām no sacīkšu trasēm visā pasaulē.

Patēriņa un izmešu dati noteikti saskaņā ar likumā paredzēto mērījumu metodi. Tā kā visas “Porsche” piedāvātās jaunās automašīnas saņēmušas tipa apstiprinājumu saskaņā ar WLTP, atvasina no WLTP vērtībām.

Papildu informācija par jauno vieglo automobiļu oficiālo degvielas patēriņu un CO2 izmešiem ir pieejama ziņojumā “Vadlīnijas par jaunu vieglo automobiļu degvielas patēriņu, CO2 emisijām un enerģijas patēriņu”, kas bez maksas pieejams visās tirdzniecības vietās un DAT.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top