Visas ziņas

Pētījums: “Apple Watch” var noteikt COVID-19 nedēļu pirms PCR testa veikšanas

Apple Watch Covid diagnostika

Foto: Unsplash

Ņujorkas “Mount Sinai” centra pētnieki ir nonākuši pie negaidītiem secinājumiem. Pēc viņu domām ar “Apple Watch” pulksteni ir iespējams noteikt saslimšanu ar COVID-19 nedēļu pirms pozitīva PCR testa. Par to ziņoja “TechCrunch”, un pētījums tika publicēts “Journal of Medical Internet Research”.

Kā tika veikts pētījums?

No 2020. gada aprīļa līdz septembrim aptuveni simts ārstiem testa ietvaros bija jāvalkā “Apple Watch” pulkstenis, kurš nepārtraukti mērīja viņu pulsu. Tāpat ārstiem katru dienu bija jāatbild uz jautājumiem īpaši izstrādātā anketā par iespējamiem slimības simptomiem.

Pētniekus galvenokārt interesēja izmaiņas sirdsdarbības ātrumā – intervālā starp diviem sirds darbības cikliem. Šie pētījumi tika veikti, ņemot vērā arī iegūtos datus par citiem iespējamiem slimības simptomiem, kā piemēram, drudzi, sausu klepu, garšas un smaržas zudumu. Visi dati tika ievadīti īpašā lietojumprogrammā  iPhone viedtālrunī.

Balstoties uz šo informāciju, ar lietojumprogrammu varēja noteikt, vai personai ir saslimšana ar COVID 19. Pēc tam tika veikts PCR kontroles tests, apstiprinot šos datus.

Saskaņā ar “TechCrunch” teikto, autori plāno paplašināt savu pētījumu, iekļaujot citas ierīces, kas var nepārtraukti kontrolētu pulsu.

 

Apple Covid diagnostikai

Foto: Unsplash

Šaubas

Ir diezgan grūti spriest par šāda pētījuma rezultātu pareizību, ja tiek ņemts vērā tikai viens rādītājs – izmaiņas sirdsdarbības ātrumā, jo izmaiņas sirdsdarbībā var liecināt arī par  citām slimībām, tik pat labi izmaiņas sirdsdarbībā var būt no pirms aptuveni 15 minūtēm izdzerta espresso.

Jebkurā gadījumā pulkstenis diez vai ar simtprocentīgu precizitāti varētu noteikt saslimšanu ar COVID 19. To varētu izmantot tikai kā palīglīdzekli, kas ieteiktu veikt pārbaudi, ja konstatētu aizdomas par slimību.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top