Tehnoloģijas

Kompānijas Huawei un ZTE oficiāli atzītas par “nacionālās drošības draudiem ASV”

ASV un Huawei

ASV Federālā sakaru komisija (FCC) ir oficiāli noteikusi Ķīnas kompānijas Huawei un ZTE kā “nacionālās drošības draudus”.

Ierobežojumi skars valsts subsīdiju programmas Universal Service Fund 8,3 miljardu $ apmērā: Amerikas kompānijas tagad nevarēs izmantot šī fonda līdzekļus, lai iegādātos un uzstādītu jebkādas iekārtas vai pakalpojumus no Huawei un ZTE. Bet tas ir galvenais veids, kā iegādāties un subsidēt FCC iekārtas un pakalpojumus sakaru darbības organizēšanai (un uzlabošanai) visā valstī.

FCC priekšsēdētājs Adžits Pais (Ajit Pai) paziņojis, ka tāda lēmuma pieņemšanai resoram ir nozīmīgi pierādījumi. Pēc viņa teiktā – tā kā Huawei un ZTE ir pakļautas Ķīnas likumdošanai, tad tām var būt pienākums sadarboties ar valsts izlūkdienestiem. Lai gan Ķīnas ražotāji vairākkārt ir atspēkojuši šīs apsūdzības.

“Ņemot vērā šodienas rīkojumus un balstoties uz daudziem pierādījumiem – FCC ir identificējusi Huawei un ZTE kā nacionālās drošības draudus Amerikas sakaru tīkliem un mūsu nākotnes 5G. Mēs nevaram un neļausim Ķīnas Komunistiskajai partijai izmantot tīkla ievainojamības un apdraudēt mūsu sakaru infrastruktūru”, – teikts paziņojumā.

Par nacionālās drošības draudiem kompānijas tika dēvētas jau kopš pagājušā gada novembra. Šķiet, ka tikai tagad ir pabeigtas visas formālās procedūras.

Huawei un ZTE pagaidām nekomentē FCC lēmumu.

Avots: CNBC

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top