Mainings

ASV pilsētā Venačī (Wenatchee) ir sācies bitkoinu zelta drudzis

 


Uz austrumiem no Sietlas atrodas neliela Vašingtonas štata pilsēta Venačī. Šai vietai iepriekš nav bijusi pievērsta pasaules uzmanība, taču nesen liels skaits bitkoinu tīkotāju ir uz to pārcēlušies.

Jaunā mājvieta kriptovalūtas tīkotājiem

Šobrīd daudziem lielākajiem  ASV kriptovalūtas un bitkoinu ieguvējiem Venačī pilsēta ir kļuvusi par mājvietu; šī pārceļošana ir saistīta ar lielo bitkoinu cenas pieaugumu 2017. gada otrajā pusē.

Stīvs Vraits (Steve Wright), vietējās elektroenerģijas pakalpojumu pārvaldes vadītājs, apgalvo, ka 75 liela mēroga kriptovalūtas ieguvēji ir izrādījuši interesi par pārcelšanos uz mazo pilsētu Venačī. Šajā sakarā viņš ir norādījis sekojošo:

“Mūsu mazajā pilsētā dzīvo pavisam neliels skaits iedzīvotāju un pēkšņi mums pie durvīm diezgan skaļi klauvē liels skaits ieceļotāju.”

Viens no pirmajiem kriptovalūtas tīkotājiem, kurš ieradās šajā reģionā, bija Malahi Salsido. Pašlaik viņš pārvalda trīs kriptovalūtas ieguves vietas, kurās pastāvīgi tiek iegūti līdz septiņiem bitkoiniem dienā. Šajā procesā tiek patērēti līdz 7.5 megavatiem elektroenerģijas, taču tiek plānots, ka jūlijā patēriņš pieaugs līdz 42 megavatiem un 50 bitkoiniem dienā.

Protams, ir vairākas atbildes, uz to, kāpēc ir tik liela interese par šo mazo pilsētu. Viena no tām, nenoliedzami, ir saistība ar salīdzinoši zemajām elektroenerģijas izmaksām.

Venačī atrodas netālu no Kolumbijas upes, kurā ir virkne aizsprostu, kas nodrošina vienmērīgu un lētu elektroenerģijas ieguvi – divi vai trīs centi par kilovatstundu. Tā ir gandrīz piektdaļa no valsts vidējām elektrības izmaksām.

Turklāt Venačī klimats ir ideāls, lai lielā apjoma kriptovalūtas ieguves iekārtas  nepārkarstu visu sezonu laikā, it īpašī vasaras mēnešu laikā. Tāpat ir jāpiebilst, ka Venačī ir lieliska interneta infrastruktūra. Stīvs Vraits tālāk norāda:

“Mums ir ne tikai pieejama lēta elektroenerģija, bet arī laba piekļuve internetam. Es domāju, ka cilvēki ir ņēmuši vērā šos abus lieliskos plusus bitkoinu iegūšanai.”

Iedzīvotāji ir skeptiski noskaņoti pret ieceļotājiem

Stīvs Vraits un pārējie Venačī iedzīvotāji ir izteikuši satraukumu saistībā ar lielo interesi par viņu mazo pilsētu.  Viņus māc raizes par cilvēkiem, kuri ieceļo mazjā pilsētā, lai izmantotu tās resursus, un, protams, pēc tam bezatbildīgi aizceļotu un atstātu viņus ar paliekošām problēmām.

Iespējams, ka šādas situācijas, kā mēs redzam Venačī pilsētas gadījumā, būs arī citās mazpilsētās, kad kriptovalūtas ieguve kļūs vēl populārāka. Lai arī tagad jau ir liela interese par kriptovalūtu, nav zināms, kas būs paredzams nākotnē.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top