Tehnoloģijas

Huawei: Neizīdles ezera bioloģiskās daudzveidības aizsardzība, izmantojot progresīvu tehnoloģiju

Huawei: Neizīdles ezera bioloģiskās daudzveidības aizsardzība, izmantojot progresīvu tehnoloģiju

 

Huawei Austria kopā ar Vīnes Universitāti un Neizīdles ezera–Zēvinkeles nacionālo parku atbalsta pētniecības projektu, lai veicinātu zināšanas par vides aizsardzību un sugu saglabāšanu.

Huawei Austria, Vīnes Universitāte un Neizīdles ezera–Zēvinkeles nacionālais parks ir sākuši kopīgu TECH4ALL projektu. Sadarbībā ar NGO Rainforest Connection (RFCx) tiks izmantotas viedās tehnoloģijas un mākslīgais intelekts, lai pētītu bioloģisko daudzveidību Neizīdles ezera niedru joslā un, ņemot vērā iegūtos rezultātus, ieviestu piemērotus aizsardzības pasākumus. “Mēs esam bioloģiskās daudzveidības aktīvais punkts Austrijā, un mūsu rīcības pamatā ir tiešais darbs,” skaidro nacionālā parka direktors DI Johanness Ehrenfeldners (Johannes Ehrenfeldner). Projekts, kuru plānots turpināt divus gadus, nesīs neskaitāmus ieguvumus vistālāk Rietumos esošajam stepju ezeram Eirāzijā.

Austrijas milzīgās bioloģiskās daudzveidības aizsardzība

Neizīdles ezers ir ne tikai lielākais ezers Austrijā — tajā ir arī ļoti īpaša flora un fauna. Šī projekta rezultātā var uzlabot līdzsvaru starp niedru joslas pārvaldību un vides aizsardzību, kā arī reģiona ekosistēmu cilvēkiem un dzīvniekiem. “Ar iegūtajām zināšanām mēs varam izstrādāt pasākumus cīņai pret klimata pārmaiņām.” Dr. Kristiāns H. Šulcs (Christian H. Schulze) no Botāniskās un bioloģiskās daudzveidības pētniecības fakultātes Vīnes Universitātē piebilst: “Augsnes hidroloģiskās dinamikas izmaiņas ietekmēs ne tikai niedru joslas stāvokli, bet arī tās bioloģisko daudzveidību.”

Projektā tiks pētīta ūdens līmeņa svārstību īstermiņa un ilgtermiņa ietekme uz ligzdojošām putnu sugām, kā arī niedru joslu nozīme savvaļas dzīvniekiem visa gada garumā. Pētnieki arī noskaidros, kā dažādi laika apstākļi ietekmē putnu dziesmas. “Klimata pārmaiņu sekas Neizīdles ezera reģionā ir acīmredzamas,” saka Burgenlandes gubernatora vietniece Astrida Eizenkopfa (Astrid Eisenkopf). “No kopīgā TECH4ALL projekta mēs ceram gūt jaunus ieskatus vides aizsardzības un bioloģiskās daudzveidības jautājumos. Tā mēs varēsim saglabāt reģionu labā stāvoklī iedzīvotājiem.”

Projekta vajadzībām niedru joslā tiek ievietotas vairāk nekā 70 ierīces, kas ieraksta skaņu. Dažas ierīces saglabā ierakstus turpmākai analīzei, bet citas, sauktas par Nature Guardian, ir tieši savienotas ar bezvadu tīklu. Nature Guardian ir akustiskās novērošanas sistēma, kas rada pilnīgi jaunu dimensiju pētniecībā, ļaujot nepārtraukti vākt akustiskos datus dažādās vietās neatkarīgi no laika apstākļiem vai diennakts laika. Nature Guardian dati tiek pārraidīti attāli un reāllaikā, izmantojot Austrijas labāko bezvadu tīklu Magenta. Šī ātrā un minimāli invazīvā pieeja ne tikai ietaupa daudz pētnieku laika, bet arī ļoti minimāli ietekmē dzīvnieku biotopu.

Villijs Songs (Willi Song), Huawei Technologies valdes priekšsēdētājs Čehijā, Austrijā un Slovākijā, skaidro tehnoloģijas pamatprincipus: “Lielākā priekšrocība — putnu un abinieku balsis var tikt pārraidītas pa mobilo tīklu, tādējādi aiztaupot zinātniekiem daudz laika un samazinot ietekmi uz dzīvniekiem. Turklāt šajā konkrētajā reģionā pētniekiem ir ļoti grūti piekļūt pētāmajiem objektiem.”

Tehnoloģijas un mākslīgais intelekts dabā

Sākot ar pozitīvu ietekmi uz sabiedrību, beidzot ar saglabāšanas projektiem, — tehnoloģijām ir liela nozīme daudzās jomās, un tās ievērojami veicina dažādas pozitīvas norises. Projekts Neizīdles ezera reģionā ir Huawei pirmais TECH4ALL projekts Austrijā. Kopā ar NGO Rainforest Connection Huawei jau strādā pie daudziem dažādiem starptautiskiem projektiem: pie Īrijas krastiem tiek novēroti un aizsargāti vaļi, un Čīles mežos Huawei strādā, lai aizsargātu kritiski apdraudēto Darvina lapsu. “Austrijā ir vienreizīgas, neskartas ekosistēmas un milzīga bioloģiskā daudzveidība. Ir brīnišķīgi, ka mēs beidzot varam īstenot projektu šajā skaistajā valstī kopā ar lieliskiem partneriem,” teica Krisija Dērkina (Chrissy Durkin), starptautiskās paplašināšanās direktore uzņēmumā Rainforest Connection. “Sadarbībā ar tādiem lieliskiem tehnoloģiju uzņēmumiem kā Huawei mēs varam īstenot pētniecības projektus. Bez viņu kompetences tas nebūtu iespējams.”

Plašāku informāciju par Huawei pašreizējiem projektiem skatiet šeit:

https://www.huawei.com/en/tech4all

Par Huawei

Huawei Technologies ir vadošais telekomunikāciju risinājumu ražotājs. Uzņēmuma produkti un risinājumi ir izvietoti vairāk nekā 170 valstīs, un tos izmanto 45 no pasaules 50 lielākajiem tīklu operatoriem, kā arī trešdaļa pasaules iedzīvotāju. Uzņēmumam Huawei ir plaša pieredze fiksēto, mobilo un IP tehnoloģiju jomā. Uzņēmuma portfelī ietilpst mobilie produkti, pārslēgšanas tehnoloģiju produkti, tīkla produkti, lietojumprogrammatūra un termināli. Huawei visā pasaulē nodarbina aptuveni 194 000 cilvēku, no kuriem vairāk nekā 45 procenti strādā pētniecībā un attīstībā. Kopš 2007. gada Huawei ir pārstāvēts Vīnē (Austrija) un nodarbina aptuveni 120 cilvēkus Austrijā.

Par Vīnes Universitāti un Dzīvības zinātņu fakultāti

Rada pārmaiņas. Kopš 1365. gada.
Vīnes Universitāte
(www.univie.ac.at) ir viena no vecākajām un lielākajām universitātēm Eiropā: 20 fakultātēs un centros strādā aptuveni 10 000 darbinieku, tostarp 7400 zinātnieku. Tāpēc Vīnes Universitāte ir lielākā pētniecības iestāde Austrijā, kā arī lielākā izglītības iestāde. Pašlaik tajā ir aptuveni 90 000 vietējo un starptautisko studentu, turklāt universitātes 178 studiju programmas piedāvā visdaudzveidīgāko kursu klāstu valstī. Vīnes Universitāte ir arī svarīga tālākizglītības institūcija.

Dzīvības zinātņu fakultātē pētniecībā un mācīšanā galvenā uzmanība tiek pievērsta fundamentālai izpratnei par dzīvības principiem, tās organizāciju un evolūciju. Bioloģijas, farmācijas un uztura zinātņu disciplīnas ir orientētas uz globālām sabiedrības problēmām. Dzīvības zinātņu fakultātes galvenais uzdevums ir zināšanu izplatīšana un ieviešana ilgtspējīgos ekonomiskajos un sociālajos procesos.

Par Neizīdles ezera–Zēvinkeles nacionālo parku

Neizīdles ezera–Zēvinkeles nacionālais parks, kas šķērso robežu ar Ungāriju, tika izveidots 1993. gadā, un tā kopējā platība ir aptuveni 300 km2, no kuriem aptuveni 100 km2 atrodas Austrijas teritorijā. Neizīdles ezera–Zēvinkeles reģions ir unikāla vieta Austrijas dabā. Šis reģions atrodas Alpu Austrumu malā un Mazās Ungārijas zemienes Rietumu malā, tāpēc gan no vēsturiskā, gan bioloģiskā viedokļa tā ir pierobeža, kurā atrodamas augu un dzīvnieku sugas no Alpu, Vidusdonavas zemienes, Āzijas, Vidusjūras un Ziemeļvalstu reģioniem. Sugu bagātība nebūtu iespējama bez biotopu daudzveidības: lielas un daudzveidīgas mitrzemes, ganības, pļavas, sausās pļavas, smilšu stepes un sāļie purvi guļ blakus kā mozaīka. Teritorijā reģistrētas vairāk nekā 340 dažādas putnu sugas.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top