Ziņas

Blockchain taksometru pārvadājumu nozarē

Blockchain tehnoloģija transporta vai taksometru pārvadājumu nozarē ir vien turpinājums gadsimtiem ilgajai attīstībai. Cilvēce jau sen ir domājusi par arvien efektīvāku tehnoloģiju ieviešanu gan transporta pakalpojumu jomā, gan rūpniecības pārvaldībā.

Salīdzinājumā ar pagātnē zināmajiem pārvietošanās un pārvadājumu līdzekļiem, mūsdienās transporta pārvadājumu nozare ir kļuvusi par organizētu ekosistēmu.

Taksometri ir pieejami ikvienam

Taksometru pārvadājumu sistēmas, kas pastāv gandrīz katrā lielākajā pilsētā visā pasaulē, ir nozīmīgas mūsdienu dzīvē. Ņemot vērā komutācijas nozīmīgumu ikdienā, nav pārsteigums, ka šodien pēc taksometriem ir liels pieprasījums, un šī nozare ir ārkārtīgi konkurētspējīga. Tiek lēsts, ka taksometru tirgus vērtība pasaulē svārstās no 50 līdz 100 biljoniem dolāru.

Tradicionālās taksometru pārvadājumu pārvaldības sistēmas ir sakārtotas centralizētās organizācijās. Piemēram, Lagosas pilsētā, Nigērijā, vietējās transporta pārvadājumu apvienības pieprasa katram taksometra operatoram pieeģistrēties un periodiski maksāt nodevas tām. Šādā veidā tiek nodrošināta taksometru vadītāju licencēšana, taču apvienības centralizētais darbības raksturs nenodrošina labu pārvaldību.

Ieguvumi no sistēmas decentralizācijas

Daļēji decentralizētu taksometru pārvadājumu sistēmu ieviešana, piemēram, Uber un Lyft, veicina nepieciešamo konkurenci taksometru nozarēs. Turklāt arī nodrošina pasažieriem vairāk iespēju, zemākus tarifus un labāku pakalpojumu sniegšanu. Tomēr, neskatoties uz sistēmu decentralizācijas pakāpi, tās joprojām regulē viena datu bāze un vada viens uzņēmums.

Blockchain – nākotnes tehnoloģija

Tā kā Blockchain ieviešana strauji notiek katrā nozarē, šī tehnoloģija ir ienākusi arī taksometru nozarē. Nozarei, kas laika gaitā un dažādos laikmetos pastāvīgi attīstās, pāreja uz jaunu fāzi nav negaidīta.

Tomass Peleckas, A2B taksometru pārvadājumu kompānijas dibinātājs apgalvo:

Licencēti taksometru vadītāji nozarei ir būtiski drošības un uzticamības aspektā. Situācija esošajā tirgū ir veicinājusi izveidot platformu, kas palīdz klientiem izvēlēties profesionālus un licencētus taksometru vadītājus. Mobilo lietojumprogrammu nodrošināšana klientiem, kurā tiek piedāvāti licencētu taksometru vadītāju pakalpojumi, nebūt nav tik vienkārša. Tas ir būtisks instruments gan pasažieru drošībai, gan kalpo kā motivācija nodrošināt kvalitatīvus pakalpojumus.

Tokenizācijas jēdziena ieviešana vai Blockchain balstītas lietotnes izmantošana, lai pārvaldītu transporta pārvadājumu sistēmu ir liels attīstības solis, kuru sen jau plānoja veikt. Iespējams, ka parādīsies daudzi taksometru pārvadājumu pakalpojumi, kas ir balstīti uz Blockchain tehnoloģiju un tokenizāciju. Blockchain tehnoloģija ļauj  pakalpojumu ņēmējam veikt individuālu labāko taksometru pakalpojumu izvēli un nodrošina taksometru nozares decentralizāciju.

Piemēram,  jūs ierodaties pilsētā, kur vietējā valūta ir pilnīgi atšķirīga, un jums ir nepieciešams taksometru pārvadājumu pakalpojums, lai varētu nokļūt no lidostas uz viesnīcu. Izmantojot Blockchain tehnoloģijas nodrošināto pakalpojumu, nav nepieciešama valūtas konversija, jo tokena vērtība nemainās un ir pieejama visā pasaulē.

Tehnoloģija ikvienam cilvēkam

Tiek uzskatīts, ka Blokchain tehnoloģija nav sarežģīta un ir pieejama ikvienam cilvēkam. Cilvēkiem ir iespēja ērtāk un labāk kontrolēt savus resursus.  Tehnoloģija palīdz nodrošināt pakalpojumus dažādās nozarēs, vienlaikus veicinot līdzvērtīgus konkurences apstākļus visiem iesaistītajiem.

Blockchain ieviešana automātiski nodrošinās taksometru pārvadājumu nozares darbības pārredzamību; uzņēmumi, kuru darbība nebūs pārredzama, zaudēs savu nozīmīgumu.  Ikvienam,  kuram būs pieejams Blockchain tokeni, varēs veikt to apmaiņu pret citiem tokeniem vai fiat, vai veikt maksājumus par taksometru pārvadājumu pakalpojumiem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top