Mainings

Bloomberg: Islande kļūst par kriptovalūtu maineru patvērumu

Bloomberg: Islande kļūst par kriptovalūtu maineru patvērumu

Islande ir izrādījusies pievilcīga kriptovalūtu ieguvei, ņemot vērā augstās elektroenerģijas cenas un regulatīvo spiedienu citās valstīs. Salu valsts rūpnieciskām jaudām gandrīz pilnībā izmanto hidroelektroenerģiju un ģeotermālo enerģiju un arī kriptovalūtu maineri izmanto šo enerģiju savām iekārtām.

Islande piesaista kriptovalūtu racējus ne tikai atjaunojamās elektroenerģijas dēļ, bet arī vēsā klimata dēļ, kas ir noderīgs, lai atdzesētu telpas, kurās strādā iekārtas.

“Līdz brīdim, kad šeit ienāca kriptovalūtu maineri, lielākā daļa elektroenerģijas Islandē bija lieka,” saka Islandes datu centru pakalpojumu sniedzēja GreenBlocks izpilddirektors Daniels Jonsonsons.

Pēc Jonsona teiktā, valstī ir elektroenerģijas pārpalikums, ko vietējās rūpnīcas un mājsaimniecības nevēlas nopirkt. Vēl viena “Islandes elektroenerģijas sistēmas priekšrocība ir tās pilnīgā izolācija no pārējās pasaules, kas pasargā to no globālās inflācijas un elektroenerģijas cenu pieauguma”. Tā teikts kriptovalūtu ieguves pakalpojumu sniedzēja Luxor Technologies pētījuma ziņojumā.

Luxor lēš, ka Islandes bitkoinu ieguves nozare patērē aptuveni 120 MW. “Ar 370 000 iedzīvotāju Islande ir visblīvāk apdzīvotā kriptovalūtu ieguves valsts uz planētas.”

Maijā tika ziņots, ka Ņujorkā bāzētais kriptovalūtu ieguves uzņēmums Bit Digital paplašina savu infrastruktūru Islandē, ņemot vērā pieaugošo ASV regulatoru spiedienu.

Avots: Bloomberg

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top