Tehnoloģijas

Čehijas sakaru uzņēmumi nevēlas atteikties no Huawei tehnoloģijas

Čehijas sakaru uzņēmumi nevēlas atteikties no Huawei tehnoloģijas

Uzņēmumi T-Mobile un Vodafone pašlaik savos tīklos Čehijā nodrošina Ķīnas uzņēmuma Huawei aprīkojuma bezvadu 5G daļu darbību. Pēc tam tiks nogaidīts, lai vērotu situāciju. Abi sakaru uzņēmumi pieder mātesuzņēmumiem no citām valstīm. Piemēram, T-Mobile Austria tuvākajā laikā plāno paziņot par 5G sakaru tīklu attīstību, izmantojot Huawei tehnoloģijas.

“Piegādātāju un izstrādātāju izvēle nav liela,” stāsta T-Mobile galvenais drošības speciālists Jakubs Ludviks (Jakub Ludvik). Viņu atbalsta arī Sakaru uzņēmumu biedrības prezidents Jirži Grunds (Jiri Grund) un apgalvo, ka šobrīd piegādātāju skaits tirgū nepārsniedz četrus.

Bezvadu aprīkojumu nodrošina Huawei, Ericsson un Nokia. Pēdējais no šiem uzņēmumiem kaut vai tikai Čehijas tirgū netiek uzskatīts par nopietnu konkurentu ierobežotās piekļuves dēļ. Čehijas sakaru biroja vadītāja Hana Tovarkova (Hana Tovarkova) skaidro, ka Samsung ir parakstījis piegādes līgumus ar ASV un uzņēmumam nav iespēju piegādāt aprīkojumu mazākām valstīm.

Vēl viena problēma ir investīciju nenoteiktība — Čehijas tirgus dalībnieki nezina, kādus lēmumus reglamentējošo noteikumu ziņā pieņems valdība. Turklāt sakaru uzņēmumi jau sen pauž neapmierinātību saistībā ar Valsts kiberdrošībasun informācijas drošības biroja saziņas principiem.

“Mums nav ne jausmas, ko gatavo Valsts kiberdrošības un Informācijas drošības birojs,” atzīst Neatkarīgās Informācijas un sakaru tehnoloģiju nozares biedrības prezidents Jakubs Rejžeks (Jakub Rejzek). “Mēs nezinām, kādus datus un analīzi izmanto amatpersonas, jo neviens ar mums par to nerunā.”

Tomēr ir arī citas problēmas. “Sarunas par aizliegumiem, kas piemērojami dažiem piegādātājiem, notiek nevis tehniskā, bet gan politiskā līmenī,” skaidro J. Grunds. Šajā gadījumā Ķīnas uzņēmumu Huawei atbalsta arī ietekmīgas starptautiskas organizācijas, kas saistītas ar sakaru uzņēmumiem un to piegādātājiem, proti, GSMA un Samena. Šīs organizācijas uzskata, ka “ir nepieciešams regulējums, kura pamatā ir pierādījumi”.

Uzņēmuma Huawei saņemtajam brīdinājumam par drošību bija vērā ņemamas sekas. Uzņēmums zaudēja lielu daļu darījumu Čehijas Republikā. Pirms tam tas piegādāja savu tehnoloģiju valsts policijai, iekšlietu ministrijai un finanšu sektora uzņēmumiem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top