Visas ziņas

Circle laiž klajā USD Coin – savu stablecoin

Circle Internet Financial laiž klajā savu stablecoin USD Coin (USDC), kas nodrošināts ar ASV dolāriem.

Konsorcijs ar nosaukumu Centre, starp kura dalībniekiem ir maininga iekārtu ražotājs Bitmain, darbosies kā depozītu un stablecoin fiat apmaiņas platforma.  Bloomberg atzīmē – ka, lai gan Centre ir Circle meitasuzņēmums, tiek plānots to pārvērst par neatkarīgu organizāciju.

USD Coin ir jau tagad pieejams Circle piederošajā biržā Poloniex, kā arī drīzumā Huobi, OKCoin, KuCoin un Coinbase. Saskaņā ar informāciju Circle blogā – vairāk nekā 20 kompānijas grasās atbalstīt USDC.

Centre darbosies kā USDC emisijas regulators, nodrošinot valsts licenču ievērošanu operācijām ar elektroniskajiem maksājumiem un cīņas ar naudas atmazgāšanu standartus, kā arī sadarbosies ar partnerbankām savu dolāru rezervju uzglabāšanai. Turklāt Centre patur tiesības atļaut sertificētiem publiskiem auditoriem katru mēnesi novērtēt USDC rezerves.

Circle uzsver, ka USDC – tas ir pirmais no vairākiem stablecoin, ko vēlas prezentēt kompānija. Circle uzskata, ka “fiat tokeni” varēs novērst mākslīgās ekonomiskās robežas efektīvākam globālajam tirgum.

Jaunuzņēmuma ģenerāldirektors Džeremijs Allairs komentārā Bloomberg norādījis, ka starp USDC un Tether ir “milzīga atšķirība”:

Tādu kā stablecoin tirgus infrastruktūra būs pamatlīmenis visu finanšu lietojumprogrammu atbalstam. Tam jābūt likumīgam, uzticamam, balstītam uz atklātiem standartiem. Mēs risinām daudzas pastāvošās fundamentālās problēmas. Tā ir milzīga atšķirība ar kaut ko līdzīgu Tether, un mēs domājam, ka tirgus ļoti ātri pie tā nonāks.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top